Rzeszów - Wtorek, 05.05.2026
Reklama

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

Dodano: 27.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, w piątek doszło do trzech wypadków, w sobotę do kolejnych trzech. Niedziela upłynęła spokojnie, funkcjonariusze nie odnotowali żadnego poważnego zdarzenia drogowego. W ciągu trzech dni wpłynęło 45 zgłoszeń dotyczących kolizji drogowych.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek po godz. 10.30 na al. Sikorskiego w Rzeszowie. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia sześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Po godz. 19:00 na tej samej ulicy zderzyły się cztery pojazdy. Z ustaleń policji wynika, że 19-letni kierowca seata jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Tyczyna, najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył toyoty. Toyota siłą odrzutu uderzyła w citroena, a ten w forda. W zdarzeniu ranne zostały dwie osoby: 44-letni kierujący toyotą oraz jego 29-letni pasażer. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Kilkadziesiąt minut później, przed godz. 20.30 doszło do wypadku Niechobrzu. 58-letni kierowca samochodu marki kia, jadąc w kierunku Przedmieścia Czudeckiego, na łuku stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni do przydrożnego lasu. 61-letnia pasażerka auta została ranna i przetransportowana karetką pogotowia do szpitala.

Reklama

W sobotę, tuż po północy w Budach Głogowskich kierujący skodą, na ul. Cegielnianej, na prostym odcinku jezdni zjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia, na fotelu pasażera ujawnili 28-latka, który zaprzeczał, że to on kierował, tylko nieznana mu osoba. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Ustalili, że był pijany, miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny sobotni wypadek miał miejsce około godz. 12:00 na al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-letnia kierująca audi, jadąc w kierunku ul. Lwowskiej, najprawdopodobniej najechała na tył jadącego przed nią opla. W wyniku zdarzenia 58-letnia kierująca oplem wymagała pomocy medycznej i trafiła do szpitala.

Z kolei po godz. 13:00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Malawie. 25-letni kierowca opla, jadąc w kierunku Woli Rafałowskiej, wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie o ruchu kierowanym i zderzył się z ciężarową scanią z naczepą. Młody kierowca opla z obrażeniami trafił do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później doszło do wypadku w Stobiernej. 41-letnia kobieta jadąc samochodem marki bmw w kierunku Sokołowa Małopolskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzyła w skodę octavia, która była w trakcie hamowania przed pojazdami stojącymi na jezdni. W wyniku uderzenia skoda siłą odrzutu została przemieszczona na hyundaia. W zdarzeniu ucierpiał 26-letni kierujący skodą. Poszkodowany karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka dla rodzin poszkodowanych w pożarze domków na osiedlu Biała

RZESZÓW. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców domków na osiedlu Biała, którzy w sobotnim pożarze stracili dorobek życia.

Rzeszów

Dachowanie renault clio w Kamieniu. Kierowca uciekał przed policją

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna kierujący samochodem marki renault clio, w trakcie ucieczki przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 40-latek trafił do szpitala. Z popełnione wykroczenia, uzbierał łącznie 239 punktów karnych.

Rzeszów

Pożar szeregówek na osiedlu Biała w Rzeszowie. Spłonęło siedem domów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Służby cały czas pracują na miejscu pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała.

SPEED SHOW

Dwudniowy festiwal motoryzacji na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Speed Show, czyli wielkie święto motoryzacyjne już w ten weekend na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy z Mtuning, AutoDiscover i Global Motors zapewniają, że będzie to rekordowa edycja. Pojawi się na...

JelczTour

Ostatnie wakacyjne przejazdy zabytkowym Jelczem po Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend odbędą się ostatnie wakacyjne przejazdy czerwonym Jelczem po ulicach Rzeszowa w ramach akcji pod hasłem #JelczTOUR.

Rzeszów

Przejazd pod torami na ul. Miłocińskiej już otwarty

RZESZÓW. Zakończył się remont wiaduktu kolejowego, pod którym biegnie droga łącząca ulice Miłocińską i Warszawską.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Małopolskim

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 32-letni kierowca bmw zginął w wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Bursztynowej w Głogowie Małopolskim. 24-letni pasażer pojazdu trafił do szpitala.

Rzeszów

We wrześniu rozpoczną się prace przy odmulaniu Wisłoka

RZESZÓW. Trwają prace związane z przygotowaniem placu budowy pod kolejny etap odmulania Wisłoka.

Reklama