Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

600 mln zł dla dwóch podkarpackich szpitali

Dodano: 05.10.2025 r. / Redakcja

Wizualizacja Szpitala Uniwersyteckiego w Świlczy /  S.T. Architekci
Wizualizacja Szpitala Uniwersyteckiego w Świlczy / S.T. Architekci

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło listę projektów strategicznych rekomendowanych do realizacji w latach 2026 – 2029. Wśród nich znalazły się dwa ogromne projekty z Podkarpacia, w tym m.in. budowa nowoczesnego ośrodka w Świlczy.

30 września zakończono ocenę propozycji projektów strategicznych złożonych w konkursie. Dzień później minister zdrowia zatwierdził listę rankingową.

Pod ocenę formalno-merytoryczną wzięto 57 propozycji na łączną kwotę wnioskowanej dotacji w wysokości 9 331 809 204 zł. Wybrano 20 propozycji projektów, dla których możliwe będzie ustanowienie programu inwestycyjnego ze 100-procentowym wnioskowanym dofinansowaniem. Wśród z nich znalazły się dwie inwestycje z Podkarpacia, dla których przyzne zostanie prawie 600 mln zł.

Pierwsza to Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, który na rozbudowę USK w zakresie onkologii (budowa nowoczesnego ośrodka w Świlczy) otrzyma 299 859 144 zł. Inwestycja ma być realizowana w latach 2026–2029.

Reklama

Drugą placówką jest Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny, który na poprawę dostępności oraz jakości lecznictwa onkologicznego w województwie podkarpackim przez rozbudowę, modernizację i doposażenie otrzyma 299 256 504 zł. Realizacja: 2026–2029.

- To niezwykle ważne inwestycje dla Podkarpacia! Dzięki nim pacjenci będą mieli jeszcze lepszy dostęp do nowoczesnego leczenia onkologicznego, a region zyska silne zaplecze medyczne na najwyższym poziomie – podkreśla wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Reklama