Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

7 sygnalizacji świetlnych na ul. Rejtana od czerwca

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do końca maja potrwa montaż dodatkowej sygnalizacji świetlnej na ul. Rejtana. Mają chronić pieszych przez wypadkami. Czy jednak jest to jedyna opcja jaką dysponowało miasto?

Nie licząc skrzyżowania ul. Rejtana z ul. Lwowską oraz al. Armii Krajowej i Powstańców Warszawy, na ok. 2,2 km odcinku ulicy funkcjonować będzie siedem sygnalizacji świetlnych.

Do czterech (włącznie ze skrzyżowaniem z al. Kopisto i Niepodległości) w od strony osiedla Nowe Miasta kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić, kolejne choć mają służyć bezpieczeństwu pieszych, mogą wzbudzić frustracje kierowców.

Chodzi o trzy dodatkowe sygnalizację: al. Rejtana/ ul. Pigonia, al. Rejtana / ul. Wierzbowa oraz skrzyżowaniu al. Rejtana z ul. Kustronia, które notabene jest już gotowe, a montaż dwóch wcześniejszych ma zostać zakończony w maju. Jeden z radny Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę, że poza montażem sygnalizacji świetlnych istnieją inne rozwiązania kwestii bezpieczeństwa pieszych.
Reklama
„Zawsze trzeba myśleć o tym, żeby było bezpiecznie, ale należy pamiętać, że są sprawdzone metody w innych miastach, typu przejścia nadziemne lub przejścia podziemne, gdzie my [Prawo i Sprawiedliwość – przyp. red.] mówiliśmy już od dłuższego czasu, żeby rozważyć takie rozwiązania, które nią tamując ruchu samochodowego, jednocześnie dają możliwość pieszym bezpiecznego poruszania” – wyjaśnia Waldemar Szumny, radny PiS, wiceprzewodniczący Rady Rzeszowa.  

Warto dodać, że miasto planuje również budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Michała Archanioła. Koszt montażu wszystkich czterech sygnalizatorów świetlnych wynosi 2,5 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów w czołówce rankingu przeprowadzonego w 21 największych miastach Polski

RZESZÓW. Miasto zostało również najwyżej ocenione pod względem jakości edukacji.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po porażce z Indykpolem AZS Olsztyn znacznie oddala się od fazy play-off

RZESZÓW. W meczu 22. kolejki PlusLigi zespół Asseco Resovii Rzeszów zmierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Rzeszów

Ratusz wstrzymał premierę spektaklu w Teatrze Maska. Powód: może obrażać uczucia katolików i żydów

RZESZÓW. „Dochodziły do nas sygnały, że spektakl jest za bardzo kontrowersyjny" - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

O krok od tragedii na ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Kobieta chciała popełnić samobójstwo. 

Rzeszów

Miasto cofa pozwolenie zintegrowane Res-Drobu. Firma nie dostała jeszcze oficjalnego pisma

RZESZÓW. Podstawą cofnięcia pozwolenia zintegrowanego było pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. 

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. Przywrócono ruch w kierunku Rzeszowa [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Doszło do wypadku przy ul. Lwowskiej. Kierowcy podróżujący do Rzeszowa od strony Łańcuta stoją.

Rzeszów

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

RZESZÓW. Na ulicach ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych.

Reklama