Rzeszów - Niedziela, 15.03.2026
Reklama

8 nowych ambulansów dla pogotowia

Dodano: 04.12.2024 r. / Redakcja

fot. Krzysztof Witek / Biuro prasowe UMWP
fot. Krzysztof Witek / Biuro prasowe UMWP

RZESZÓW. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiło osiem nowoczesnych ambulansów. Wsparcia finansowego na zakup pojazdów udzieliło Województwo Podkarpackie.

Uroczyste przekazanie ostatnich czterech pojazdów z udziałem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Dyrektora WSPR Andrzeja Kwiatkowskiego odbyło w poniedziałek..

„Zakup nowoczesnych karetek dla pogotowia to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców Podkarpacia, ale również polepszenie komfortu pracy ratowników, lekarzy i pielęgniarek. Oddając te pojazdy składam też podziękowania Panu Dyrektorowi za efektywną pracę na rzecz zdrowia pacjentów” – mówił Marszałek Władysław Ortyl.

Reklama

Pięć z nowych pojazdów sfinansowano z dotacji województwa, która wyniosła 3 563 550 zł. Pozostałe trzy WSPR zakupiła z własnych środków (2 332 758,27 zł). Ambulane zostały wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym zaawansowane defibrylatory oraz urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, co umożliwia skuteczną pomoc w sytuacjach zagrożenia życia. Dodatkowo ambulansy wyposażono w nowoczesne nosze i krzesełka transportowe.

Nowe karetki będą obsługiwać Zespoły Ratownictwa Medycznego w Nisku oraz w trzech lokalizacjach w Rzeszowie. Wcześniej, w październiku, cztery inne pojazdy trafiły do Sokołowa Małopolskiego, Leżajska, Łańcuta i Pilzna.

Od stycznia 2025 roku Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego planuje rozszerzyć swoją działalność. Uruchomione zostaną dwa nowe zespoły w gminach Jarocin i Głogów Małopolski.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

23 stycznia bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W związku z wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie komunikacja miejska będzie darmowa. 

Rzeszów

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie

RZESZÓW. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu.

Rzeszów

Seniorzy postulują o zmianę rozkładu jazdy linii nr 48. Chodzi o dojazd do cmentarza Wilkowyja

RZESZÓW. Interpelacje w tej sprawie wystosował radny Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Kolizja w Boguchwale. Policja kieruje samochody na objazdy

BOGUCHWAŁA. W wyniku zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo, a samochody osobowe kierowane są na objazdy.

Rzeszów

Nowy odcinek ul. Warszawskiej będzie przebudowany

RZESZÓW. Niebawem ruszy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Pomysł radnego: Oświetlenie radarowe w rejonie Lisiej Góry i Żwirowni

RZESZÓW. Interpelację w tej sprawie wystosował Daniel Kunysz, radny Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiana terminu utrudnień w związku z remontem wiaduktu kolejowego na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Nowy obowiązujący termin to 28 stycznia – 3 luty.

Rzeszów

Przetarg na tabor kolejowy na potrzeby Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej unieważniony

RZESZÓW. "Nie chcemy zmieniać terminu dostawy” – wyjaśnia marszałek  Władysław Ortyl.

Reklama