Rzeszów - Poniedziałek, 22.09.2025
Reklama

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

Dodano: 03.08.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Centrum handlowe Plaza Rzeszów po raz kolejny akcję honorowego krwiodawstwa, która ma wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Akcja honorowego krwiodawstwa przy CH Plaza Rzeszów organizowana jest już po raz dziewiąty przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy oddziale rejonowym PCK w Rzeszowie. Do udziału w akcji rzeszowska Plaza zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. Wystarczy w sobotę 5 sierpnia 2023 r. przyjść do Rzeszowskiej Plazy (od strony al. Rejtana) i zgłosić się do specjalnego autobusu RCKiK. Akcja rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 15:00.

Sprawdź, czy możesz oddać krew

Przed przystąpieniem do akcji należy pamiętać, że dawcą krwi może zostać osoba w wieku od 18 do 65 lat. Zgłaszając się do oddania krwi bądź jej składników (osocza czy płytek krwi) musi legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL (może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport). Dawca powinien być zdrowy, wypoczęty, przed oddaniem krwi spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki). W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 godziny przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.
Reklama
Organizowane zbiórki mają na celu uzupełnić zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które mogą uratować życie potrzebującym. Dlatego Centrum Handlowe Plaza Rzeszów wspólnie z partnerami organizuje kolejną zbiórkę krwi dla potrzebujących.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Rzeszów

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

Rzeszów

Otylia Jędrzejczak na budowie basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i prezes Polskiego Związku Pływackiego odwiedziła budowę nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Rzeszów

Strefa rekreacyjno-sportowa na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12 w Rzeszowie.

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Reklama