Rzeszów - Piątek, 28.08.2026
Reklama

Akcja służb na ulicach Rzeszowa. Skontrolowano 82 pojazdy

Dodano: 24.08.2026 r. / Redakcja

Policyjne kontrole przewozu osób „na aplikację” / fot. KMP w Rzeszowie
Policyjne kontrole przewozu osób „na aplikację” / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy KAS, ITD oraz BOSG przeprowadzili kolejne działania na ulicach Rzeszowa wymierzone w pojazdy i kierowców świadczących usługi przewozowe "na aplikację". Służby skontrolowały 82 samochody, ujawniając 10 wykroczeń.

Uprawnienia, licencje, trzeźwość i stan techniczny pojazdów — to sprawdzali funkcjonariusze podczas piątkowych działań wymierzonych w nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób.

W działania zaangażowani byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Wspierali ich funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Celem kontroli było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, a także eliminowanie z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.

Reklama

Funkcjonariusze weryfikowali nie tylko uprawnienia do kierowania i posiadane licencje, ale również stan techniczny pojazdów oraz sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie.

Spośród 82 skontrolowanych pojazdów w 10 przypadkach ujawniono wykroczenia — związane m.in. z niewłaściwym stanem technicznym samochodu i brakiem wymaganego wyposażenia. Policjanci zatrzymali także dwa dowody rejestracyjne oraz sporządzili dokumentację inicjującą postępowanie administracyjne w związku z naruszeniami ustawy o transporcie.

Czytaj również

Niespokojny weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Siedem wypadków, dwie ofiary śmiertelne

RZESZÓW. Miniony weekend nie należał do spokojnych na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscach...

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej: zamknięta ul. Myśliwska, objazdy MPK

RZESZÓW. Od piątku, 20 października nastąpi ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Myśliwską. Nastąpi zmiana w kursach...

Rzeszów

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pierwszym etapem jest wymiana starych instalacji podziemnych. Roboty trwają już w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki. Będą one sukcesywnie przesuwać się w kierunku ulic Matejki i Kopernika.

Rzeszów

Firma Knorr Bremse otworzyła nowy zakład w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy zlokalizowany jest w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko.

Rzeszów

Strajk kierowców MPK odwołany. Jest porozumienie

RZESZÓW. Jest porozumienie pomiędzy MPK a strajkującymi kierowcami. W czwartek wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice.

Rzeszów

Oszustwa metodą "na prokuratora". Ostrzeżenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie opublikowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane osobowe metodą „na prokuratora”.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy otrzymali nowe agregaty prądotwórcze

RZESZÓW. 39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło do rzeszowskich jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego. Urządzenia o łącznej wartości ponad 300 tys. zł pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Rzeszów

W sobotę w Parku Papieskim kupimy żywność prosto od rolników

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w Parku Papieskim odbędzie się inauguracja ekologicznego bazarku. W wydarzeniu weźmie udział około 100 producentów z Podkarpacia. Sobotni Bazarek organizowany jest we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Rzeszów

Znamy wyniki RBO 2024. Mieszkańcy wybrali plażę nad Wisłokiem [LISTA ZADAŃ]

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa oddali rekordową liczbę głosów na projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok – ponad 112 tys. Na ich realizację przeznaczono 9,4 mln zł.

Reklama