Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

Dodano: 04.08.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Trwa Festiwal Dziedzictwa Kresów, którego celem jest przybliżanie i pielęgnowanie pamięci o Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej, ich mieszkańcach, kulturze i tradycjach. W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano tzw. aktywną sobotę, a w jej ramach rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. Z kilku miejscowości, w tym m.in. z Rzeszowa na te wydarzenie będzie można dojechać bezpłatnie szynobusem.

Organizatorzy festiwalu tego dnia zabiorą chętnych na rowerową wyprawę do Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach, pozwolą poznać historię, legendy i tajemnice Starego Brusna, oraz piękno wodospadów w Polance Horynieckiej, a także zachwycić się urokliwymi  krajobrazami Roztocza. Odległość do pokonania  to około 50 km. Start i meta rajdu zaplanowane zostały w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Zbiórka o godzinie 8:30, a powrót około godz. 16.  

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniach Festiwalu Dziedzictwa Kresów w sobotę 5 sierpnia będą mogli z Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia i Lubaczowa dojechać do Kresowej Osady bezpłatnie i wygodnie szynobusem. Rozkład jazdy obwiązujący 5sierpnia poniżej:
Reklama
- Odjazd – Rzeszów 6:50 – Przeworsk 7:20 – Jarosław 7:30 – Lubaczów 8:20 – Basznia 8:35,
- Powrót – Basznia 17:30 – Lubaczów 17:45 – Jarosław 18:35 – Przeworsk 18:45 – Rzeszów 19:15.

Tego dnia przy stacji Basznia odbędzie się Piknik Kolejowy. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla małych i dużych, w  tym, m.in. bezpłatne kursy szynobusem na trasie Stacja Basznia – Horyniec-Zdrój, zajęcia i animacje dla dzieci, spotkania autorskie czy przejażdżki drezynami.  Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 11:00 do 17:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zespół PRz Racing Team zaprezentował nowy bolid PMT-03

RZESZÓW. To już trzeci bolid wyścigowy w warsztacie, którego projekt w zeszłym roku wywalczył dla zespołu drugie miejsce w kategorii Business Presentation podczas zawodów Formula Student Virtual Event 2020. 

Rzeszów

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Zaginiona to Dorota Majkut, mieszkanka Racławówki. Zaginęła dziś rano. 

Rzeszów

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca”

RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz przedstawił koncepcje jej poszerzenia. Koszt inwestycji to ok 30 mln zł.

Rzeszów

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy

RZESZÓW. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej nominowani do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021

Zespół badawczy z Politechniki Rzeszowskiej uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii "innowacyjne technologie i badania przyszłości".

Reklama