Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

Dodano: 04.08.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Trwa Festiwal Dziedzictwa Kresów, którego celem jest przybliżanie i pielęgnowanie pamięci o Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej, ich mieszkańcach, kulturze i tradycjach. W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano tzw. aktywną sobotę, a w jej ramach rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. Z kilku miejscowości, w tym m.in. z Rzeszowa na te wydarzenie będzie można dojechać bezpłatnie szynobusem.

Organizatorzy festiwalu tego dnia zabiorą chętnych na rowerową wyprawę do Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach, pozwolą poznać historię, legendy i tajemnice Starego Brusna, oraz piękno wodospadów w Polance Horynieckiej, a także zachwycić się urokliwymi  krajobrazami Roztocza. Odległość do pokonania  to około 50 km. Start i meta rajdu zaplanowane zostały w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Zbiórka o godzinie 8:30, a powrót około godz. 16.  

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniach Festiwalu Dziedzictwa Kresów w sobotę 5 sierpnia będą mogli z Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia i Lubaczowa dojechać do Kresowej Osady bezpłatnie i wygodnie szynobusem. Rozkład jazdy obwiązujący 5sierpnia poniżej:
Reklama
- Odjazd – Rzeszów 6:50 – Przeworsk 7:20 – Jarosław 7:30 – Lubaczów 8:20 – Basznia 8:35,
- Powrót – Basznia 17:30 – Lubaczów 17:45 – Jarosław 18:35 – Przeworsk 18:45 – Rzeszów 19:15.

Tego dnia przy stacji Basznia odbędzie się Piknik Kolejowy. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla małych i dużych, w  tym, m.in. bezpłatne kursy szynobusem na trasie Stacja Basznia – Horyniec-Zdrój, zajęcia i animacje dla dzieci, spotkania autorskie czy przejażdżki drezynami.  Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 11:00 do 17:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W kurii rzeszowskiej rozmawiano o pedofilii w Kościele

RZESZÓW. 7 marca 2019 r. w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa na temat nadużyć seksualnych duchownych.

Rzeszów

Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa organizuje bieg charytatywny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bieg rozpocznie się o godz. 15.00 w okolicy Lisiej Góry.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa z nagrodą Samorządowca Roku 2018

RZESZÓW. W dniach 5 i 6 marca br. w Poznaniu odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich.

Rzeszów

Żużlowy pojedynek Reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata na Stadionie Miejskim już 22 kwietnia

RZESZÓW. 22 kwietnia Żużlowa Reprezentacja Polski otworzy swój sezon w Rzeszowie pojedynkiem z drużyną Reszty Świata. 

Rzeszów

Zainspiruj się na wiosnę. Targi Garden Expo w Rzeszowie już w marcu

G2A Arena po raz drugi organizuje Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDEN EXPO. 

Rzeszów

Schematy linii na przystankach? Ratusz: tak, ale po wprowadzeniu wszystkich zmian w rozkładzie

RZESZÓW. „Schematy linii pojawią się na przystankach, kiedy wszystkie zmiany linii zostaną wprowadzone” – informuje Ratusz. 

Rzeszów

Kolejne zmiany lokalizacji przystanków w Rzeszowie

RZESZÓW. Zmiany zostaną wprowadzone na ul. Marszałkowskiej, Hetmańskiej oraz Dąbrowskiego.

Rzeszów

Podkarpackie samorządy otrzymają 77 mln zł, z czego 56 mln zł m.in. na odbudowę dróg i mostów

RZESZÓW. Promesy odebrali przedstawiciele 58 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 46 gmin oraz 12 powiatów. 

Reklama