Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Alarmy bombowe w rzeszowskich szkołach. Większość dyrektorów uznała maile za fake newsy

Dodano:

Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
RZESZÓW. Maile z informacją o bombie trafiły do 21 szkół na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W pięciu przypadkach dyrektorzy zdecydowali się na przeszukanie pomieszczeń. Wszystkie informacje o bombie okazały się fałszywe.

Dzisiaj w godzinach porannych rzeszowska policja została poinformowana o mailach z informacją o podłożonych bombach w szkołach. Łącznie taki przypadek zanotowano w 21 placówkach na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Spośród 21 szkół, dyrektorzy pięciu z nich zdecydowali się na przeprowadzenie kontroli z udziałem pirotechników. Mowa o Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie, Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim przy ul. Pigonia, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Rejtana oraz o Zespole Szkół Spożywczych i Zespole Szkół Samochodowych przy ul. Warszawskiej.

W żadnej z przeszukiwanych szkół nie znaleziono materiałów wybuchowych, a sam przebieg matur nie został zakłócony: „To wszystko odbyło się przed maturami” – informuje Adam Szeląg, oficer prasowy komendanta miejskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakaz wstępu na rzeszowskie cmentarze

RZESZÓW. Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie cmentarze w naszym mieście. Mieszkańcy proszeni są o dostosowanie się do zakazu.

Rzeszów

Aresztowano 27-latka, który dokonał kilkunastu włamań na terenie Rzeszowa

RZESZÓW. 14 zarzutów usłyszał 27-latek, który włamywał się do pawilonów handlowych, punktów handlowych i gastronomicznych oraz do firm na terenie naszego miasta.

Rzeszów

Lidl i Biedronka wydłużają godziny otwarcia sklepów

RZESZÓW. Od 2 kwietnia sieć sklepów Lidl wprowadziła wydłużone godziny otwarcia. Markety będą czynne już od godz. 6:00. Podobne ułatwienia dla klientów zastosowała Biedronka.

Rzeszów

Rzeszowscy urzędnicy będą wykonywać swoją pracę zdalnie

RZESZÓW. Zmiany w ratuszu w związku z nowymi ograniczonymi jakie wprowadził rząd od  1 kwietnia 2020 r.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Skywayrun organizuje "wirtualny bieg" w Rzeszowie

RZESZÓW. Uczestnicy wirtualnego biegu będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Rzeszów

Tarcza Antykryzysowa. Urząd Miasta Rzeszowa uruchamia nr telefonów dla przedsiębiorców

RZESZÓW. Zainteresowani mogą dowiedzieć się o szczegółach możliwości korzystania z ulg określonych w ustawie.

Rzeszów

Trwa zrzutka dla kardiologów ze szpitala "na górce"

RZESZÓW. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na zakup środków ochronnych dla kardiologów ze szpitala przy ul. Lwowskiej.

Reklama