Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Alarmy bombowe w rzeszowskich szkołach. Większość dyrektorów uznała maile za fake newsy

Dodano: 08.05.2019 r.

Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
RZESZÓW. Maile z informacją o bombie trafiły do 21 szkół na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W pięciu przypadkach dyrektorzy zdecydowali się na przeszukanie pomieszczeń. Wszystkie informacje o bombie okazały się fałszywe.

Dzisiaj w godzinach porannych rzeszowska policja została poinformowana o mailach z informacją o podłożonych bombach w szkołach. Łącznie taki przypadek zanotowano w 21 placówkach na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Spośród 21 szkół, dyrektorzy pięciu z nich zdecydowali się na przeprowadzenie kontroli z udziałem pirotechników. Mowa o Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie, Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim przy ul. Pigonia, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Rejtana oraz o Zespole Szkół Spożywczych i Zespole Szkół Samochodowych przy ul. Warszawskiej.

W żadnej z przeszukiwanych szkół nie znaleziono materiałów wybuchowych, a sam przebieg matur nie został zakłócony: „To wszystko odbyło się przed maturami” – informuje Adam Szeląg, oficer prasowy komendanta miejskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. 1 czerwca w Rzeszowie po raz czwarty odbędzie Sparing na 10 km.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie koncepcji rozbudowy ścieżek biegowych na Bulwarach.

Rzeszów

Wieczór dziękczynienia z okazji 28. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 31 maja w Katedrze.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

RZESZÓW. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 czerwca 2019 r.

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019 pomoże 17-letniej Iwonie. Trwają zapisy do charytatywnego biegu

RZESZÓW. Wystartowały zapisy do 2. edycji sztafety Rzeszów Business Run 2019

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z Safran Aircraft Engines Poland

RZESZÓW. Dzięki porozumieniu studenci uczelni będą mogli m.in. odbyć w firmie praktyki i staże.

Rzeszów

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

RZESZÓW. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa.

Rzeszów

VI edycja Kongresu Business Without Limits w czerwcu w G2A Arena

Kongres BWL odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. 

Reklama