Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Alarmy bombowe w rzeszowskich szkołach. Większość dyrektorów uznała maile za fake newsy

Dodano: 08.05.2019 r.

Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
RZESZÓW. Maile z informacją o bombie trafiły do 21 szkół na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W pięciu przypadkach dyrektorzy zdecydowali się na przeszukanie pomieszczeń. Wszystkie informacje o bombie okazały się fałszywe.

Dzisiaj w godzinach porannych rzeszowska policja została poinformowana o mailach z informacją o podłożonych bombach w szkołach. Łącznie taki przypadek zanotowano w 21 placówkach na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Spośród 21 szkół, dyrektorzy pięciu z nich zdecydowali się na przeprowadzenie kontroli z udziałem pirotechników. Mowa o Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie, Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim przy ul. Pigonia, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Rejtana oraz o Zespole Szkół Spożywczych i Zespole Szkół Samochodowych przy ul. Warszawskiej.

W żadnej z przeszukiwanych szkół nie znaleziono materiałów wybuchowych, a sam przebieg matur nie został zakłócony: „To wszystko odbyło się przed maturami” – informuje Adam Szeląg, oficer prasowy komendanta miejskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczęto kolejny etap modernizacji hipermarketu E. Leclerc

RZESZÓW. Hipermarket E.Leclerc w Rzeszowie wszedł w drugą fazę modernizacji swojego obiektu.

Rzeszów

Rzeszów wśród zwycięzców programu Lechstarter. Nad Wisłokiem powstanie Przestrzeń

Zakończyło się głosowanie w IV edycji programu Lechstarter. Rzeszów znalazł się wśród zwycięzców, co oznacza, że wkrótce nad Wisłokiem stanie specjalna instalacja.

Rzeszów

Na parkingu przy hali na Podpromiu uruchomiono punkt kontroli autokarów

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie uruchomiła stały punkt kontroli autokarów wycieczkowych. Znajduje się on przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu.

Rzeszów

Na ul. Cieplińskiego samochód potrącił pijanego pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala

25-letni mężczyzna został potrącony przez samochód na ul. Cieplińskiego. Jak się okazało, był pijany. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego przyznanych na rok 2019.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uczelni.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przystanki.

Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewej strony pochodu. 

Reklama