Rzeszów - Piątek, 06.02.2026
Reklama

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

Dodano: 31.01.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / SI
fot. RESinet.pl / SI

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Alert obowiązuje od soboty (31.01) od godz. 22:00 do wtorku (3.02) do godz. 10:00.

W powiatach: dębicki, jasielski, Krosno, krośnieński, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, prognozuje się temperaturę minimalną w nocy z 31.01/01.02 i 02.02/03.02 miejscami od -17°C do -14°C, a w nocy z 01.02/02.02 od -18°C do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -13°C do -9°C.

W pozostałej części województwa, w tym w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim, synoptycy zapowiadają temperaturę minimalną w nocy z 31.01/01.02 miejscami od -18°C do -14°C, a w nocy z 01.02/02.02 i 02.02/03.02 od -23°C do -16°C. Temperatura maksymalna w dzień od -15°C do -12°C.

Niskim temperaturom towarzyszyć będzie wiatr o prędkości od 10 km/h do 25 km/h, w związku z czym odczuwalna temperatura może być znacznie większa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe ambulanse dla rzeszowskiego pogotowia

RZESZÓW. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma cztery nowe ambulanse. Zakup trzech z nich został dofinansowany z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, czwarty pojazd zakupiono ze środków własnych.

Rzeszów

Nieczynne przystanki przy ul. Bardowskiego

RZESZÓW. Od dzisiaj zamknięte zostają zatoki autobusowe zlokalizowane przy ul. Bardowskiego. Autobusy będą odjeżdżały z przystanków na placu Wolności.

Rzeszów

Od września autobusy MPK pojadą do Albigowej

RZESZÓW. Od początku przyszłego miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Rzeszów

Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się rewitalizacja elewacji kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Budynek odzyskał dawny – XIX wieczny wygląd.

Rzeszów

Pożar magazynów hurtowni tkanin w Strażowie k. Rzeszowa. W akcji ponad 120 strażaków

RZESZÓW. Do pożaru doszło we wtorek wieczorem. W momencie pojawienia się ognia, w hurtowni nie było pracowników.

Rzeszów

Tłumy na basenach ROSiR w Rzeszowie. Kąpielisko czynne do 4 września

RZESZÓW. Ponad 71 tysięcy osób skorzystało już w tym sezonie z kapieliska przy ul. Pułaskiego. Sezon kąpielowy potrwa do 4 września.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Pod kołami pociągu zginęła 37-letnia kobieta

RZESZÓW. Wczoraj w miejscowości Trzciana w powiecie rzeszowskim pociąg potrącił 37-letnią kobietę. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Rzeszów

14. edycja kultowej konferencji InternetBeta

RZESZÓW. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 września 2022 r. w kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej koło Rzeszowa.

Reklama