Rzeszów - Poniedziałek, 02.02.2026
Reklama

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

Dodano: 31.01.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / SI
fot. RESinet.pl / SI

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Alert obowiązuje od soboty (31.01) od godz. 22:00 do wtorku (3.02) do godz. 10:00.

W powiatach: dębicki, jasielski, Krosno, krośnieński, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, prognozuje się temperaturę minimalną w nocy z 31.01/01.02 i 02.02/03.02 miejscami od -17°C do -14°C, a w nocy z 01.02/02.02 od -18°C do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -13°C do -9°C.

W pozostałej części województwa, w tym w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim, synoptycy zapowiadają temperaturę minimalną w nocy z 31.01/01.02 miejscami od -18°C do -14°C, a w nocy z 01.02/02.02 i 02.02/03.02 od -23°C do -16°C. Temperatura maksymalna w dzień od -15°C do -12°C.

Niskim temperaturom towarzyszyć będzie wiatr o prędkości od 10 km/h do 25 km/h, w związku z czym odczuwalna temperatura może być znacznie większa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił harmonogram kursowania autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

MPWiK rozpoczyna potężną inwestycję w Rzeszowie. Umowa podpisana

RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Reklama