Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

Dodano: 18.12.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani na ul. Fircowskiego, pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych bezpośrednio po przestępstwie.. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 21. Ze zgłoszenia wynikało, że na ul. Fircowskiego w Rzeszowie, został pobity mężczyzna. Dyżurny komendy niezwłocznie skierował na miejsce policyjne patrole. Interweniujący policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 38 lat, którzy próbowali uciec.

Obaj zaprzeczyli, aby brali udział w zdarzeniu, zostali jednak rozpoznani przez pokrzywdzonego. Z jego relacji wynikało, że mężczyźni, z którymi wcześniej wypił alkohol, nagle bez powodu zaczęli go uderzać pięściami, a gdy upadł kopali go po całym ciele. W trakcie zdarzenia ukradli mu telefon komórkowy. Telefon policjanci znaleźli przy zatrzymanym 38-latku. Pokrzywdzony potwierdził, że to jego własność.
Reklama
Ponieważ w wyniku zdarzenia, odniósł obrażenia i potrzebował pomocy medycznej, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Natomiast zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obydwaj byli pijani, badanie wykazało u obu po ponad 2 promile alkoholu.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego. Potwierdzili, że pokrzywdzony spotkał napastników przypadkiem. Poprosił o ogień i wypił z nimi alkohol. Następnie został przez nich zaatakowany. Okazało się, że obydwaj mężczyźni byli już wcześniej karani, a 34-latek działał w warunkach recydywy. Zebrany materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzut rozboju. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego, do którego sąd się przychylił.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Rzeszów

4 kwietnia startuje sezon żużlowy. Pierwsze spotkanie z Kolejarzem Opole [TERMINARZ]

RZESZÓW.  Już czwartego kwietnia na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 mieszkańcy Rzeszowa ponownie usłyszą ryk silników.

Reklama