Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani na ul. Fircowskiego, pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych bezpośrednio po przestępstwie.. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 21. Ze zgłoszenia wynikało, że na ul. Fircowskiego w Rzeszowie, został pobity mężczyzna. Dyżurny komendy niezwłocznie skierował na miejsce policyjne patrole. Interweniujący policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 38 lat, którzy próbowali uciec.

Obaj zaprzeczyli, aby brali udział w zdarzeniu, zostali jednak rozpoznani przez pokrzywdzonego. Z jego relacji wynikało, że mężczyźni, z którymi wcześniej wypił alkohol, nagle bez powodu zaczęli go uderzać pięściami, a gdy upadł kopali go po całym ciele. W trakcie zdarzenia ukradli mu telefon komórkowy. Telefon policjanci znaleźli przy zatrzymanym 38-latku. Pokrzywdzony potwierdził, że to jego własność.
Reklama
Ponieważ w wyniku zdarzenia, odniósł obrażenia i potrzebował pomocy medycznej, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Natomiast zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obydwaj byli pijani, badanie wykazało u obu po ponad 2 promile alkoholu.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego. Potwierdzili, że pokrzywdzony spotkał napastników przypadkiem. Poprosił o ogień i wypił z nimi alkohol. Następnie został przez nich zaatakowany. Okazało się, że obydwaj mężczyźni byli już wcześniej karani, a 34-latek działał w warunkach recydywy. Zebrany materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzut rozboju. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego, do którego sąd się przychylił.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

670-lecie lokacji miasta Rzeszowa. Od dziś dostępne bezpłatne zaproszenia

RZESZÓW. Uroczystość odbędzie się 18 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego.

Rzeszów

Tu wszystko gra OK! 32. Finał WOŚP w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Kasia Popowska i Damian Ukeje

RZESZÓW. Sprawdźcie, co będzie się działo na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Przy pięciu skrzyżowaniach w Rzeszowie powstały nowe przejazdy rowerowe

RZESZÓW. Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł. Środki na jej realizację pochodzą z funduszy Unii Europejskiej.

Rzeszów

Parkomaty przy Galerii Nowy Świat. Płatny postój powyżej 2 godzin

RZESZÓW. Kolejna rzeszowska galeria handlowa wprowadza opłaty za dłuższy postój. Od 8 stycznia 2024 r. na parkingu galerii przy ul. Krakowskiej obowiązuje nowy system parkingowy. 

Rzeszów

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, w sobotę ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Ogólnopolskie hasło tegorocznego Orszaku brzmi „W jasełkach leży!”, natomiast w Rzeszowie wołano również m.in. „Niech każdy się dowie –...

Rzeszów

Ostatni weekend ze Świątecznym Miasteczkiem na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jeszcze tylko do niedzieli, 7 stycznia 2024 r. będzie można odwiedzić Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy żłobek. Przyjmie 190 maluchów

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka na przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstanie w sąsiedztwie nowej szkoły i przedszkola przy ulicy Kwiatkowskiego, oddanych do użytku we wrześniu 2022 roku.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, rzeszowskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. W związku z tym, ulice na trasie przemarszu będą zamykane.

Reklama