Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku na ul. Krakowskiej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Dodano: 03.07.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Aresztowano sprawcę sobotniego wypadku na ul. Krakowskiej. 20-letniemu Kacprowi I. postawiono m.in. zarzuty o spowodowanie wypadku i prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwym.

Do wypadku doszło w sobotę rano po godz. 4.00 w Rzeszowie na ul. Krakowskiej. 20 letni Kacper I. będąc w stanie nietrzeźwości z orzeczonym prawomocnie zakazem prowadzenia pojazdów za uprzednią jazdę w stanie nietrzeźwości, stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem marki mercedes, uderzając w dźwiękoszczelny ekran przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

W pojeździe oprócz kierowcy podróżowało dwóch pasażerów. W wyniku wypadku jeden z pasażerów zginął na miejscu, natomiast drugi z pasażerów jak i sam kierujący odnieśli obrażenia nie zagrażające ich życiu.
Reklama
Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa z Rzeszowa. W dniu 2 lipca 2019 roku Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ponadto w dniu 01.07.2019 r. Kacprowi I. przedstawiono zarzuty o przestępstwo z art. 177 § 1 kk. w zb. z art. 177 § 2 kk. w zw. z art. 178 § 1 kk. w zw. z art. 11 § 2 kk. oraz o przestępstwo z art. 178a § 4 kk.

„Sprawca jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Biorąc pod uwagę okoliczności, kara będzie wymierzona raczej w górnej granicy” – informuje Artur Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wielkanocne jarmarki w Plazie. Inspiracje i pomysły na świąteczny stół

RZESZÓW. Wielkanocne przysmaki, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe przyprawy to wszystko będzie można znaleźć na jarmarkach świątecznych w CH Plaza Rzeszów. 

Rzeszów

Poszerzą ulicę Ustrzycką w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie 800-metrowy odcinek ulicy Ustrzyckiej zostanie przebudowany. Droga zostanie poszerzona do minimum 6 m, powstanie chodnik oraz nowe oświetlenie.

Rzeszów

W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z Półmaratonem Rzeszowskim

RZESZÓW. Trasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

Ruszyła budowa ponad 10-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica

RZESZÓW. W ramach inwestycji wybudowany zostanie tunel o długości ok. 2,2 km.

Rzeszów

W Rzeszowie zamontowano kolejne budki dla jerzyków

RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Reklama