Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Areszt za usiłowanie zabójstwa ojca. Do zdarzenia doszło podczas awantury

Dodano: 02.08.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Zatrzymany mężczyzna, podczas awantury z ojcem, ugodził go ostrym narzędziem. Napastnika obezwładnił brat i przekazał policjantom. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna najprawdopodobniej zranił ojca. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Około godziny 18.15, policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubenia, podczas awantury w domu, mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem. Przed domem policjanci zastali załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy 48-letniemu mężczyźnie. Z uwagi na obrażenia zagrażające życiu, został on przewieziony do szpitala.

W domu policjanci zatrzymali podejrzanego, to 24-letni syn pokrzywdzonego. Mężczyznę obezwładnił i przytrzymał jego brat. Jak ustalili policjanci, 24-latek przyszedł do domu przed godziną 18, był pod wpływem alkoholu. Pomiędzy nim a ojcem doszło do awantury, podczas której ugodził rodzica najprawdopodobniej kuchennym nożem. Tłem były nieporozumienia rodzinne. Agresywnego 24-latka obezwładnił jego brat. W tym czasie żona pokrzywdzonego wezwała służby i udzieliła mu pomocy.
Reklama
Zatrzymany mężczyzna był pijany, badanie wykazało u niego promil alkoholu. Policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie dodatkowo pobrano od niego krew do badań. Następnie mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli nóż, którego najprawdopodobniej użył napastnik.

Wyjaśnieniem okoliczności sprawy, zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. W poniedziałek zebrany materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie z wnioskiem o rozważenie zastosowania wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Policjanci doprowadzili do prokuratury zatrzymanego. Prokurator przesłuchał mężczyznę, przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa i skierował wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy zastosowała wobec 24-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Sikorskiego w Rzeszowie, 75-letni rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Reklama