Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Asseco Resovia Rzeszów pokonuje GKS Katowice w pierwszym spotkaniu

Dodano: 02.04.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. W pierwszym pojedynku o 7. miejsce w PlusLidze w sezonie 2018/19 zwycięstwo odnieśli rzeszowianie. Statuetkę MVP otrzymał Thibault Rossard. Rewanż 6 kwietnia w Katowicach.

Poniedziałkowe spotkanie lepiej otworzyli katowiczanie, którzy dzięki skutecznym blokom zbudowali sobie pięciopunktową przewagę (2:7). Seria zagrywek Kawiki Shojiego przysporzyła sporo problemów przyjmującym rywali i dałą wynik 7:8. Po chwili w polu serwisowym zameldował się Thibault Rossard dając pierwsze prowadzenie rzeszowskiej drużynie (12:10). Od tego momentu na parkiecie trwała wyyrównana walka punkt za punkt (17:17). Przy wyniku 21:21 w polu zagrywki pojawił się David Smith, dzięki któremu gospodarze odskoczyli na dwa „oczka”. Do końca partii inicjatywy nie oddali rzeszowianie, a decydujący punkt padł po ataku Bartłomieja Lemańskiego (25:22).

Początek drugiej odsłony był wyrównany, a zespoły wymieniały się mocnymi atakami (6:6). Po raz kolejny z serwisami amerykańskiego rozgrywającego nie radzili sobie zawodnicy GKS-u, dzięki czemu rosła przewaga gospodarzy (9:6). Z minuty na minutę powiększała się przewaga rzeszowskiej drużyny (15:11). Nie do zatrzymania na środku siatki byli Bartłomiej Lemański i David Smith pewnie kończąc swoje akcje (19:14). W końcówce lepiej spisywali się podopieczni Gheorghe Cretu, którzy cieszyli się z wygranej w drugiej odsłonie po ataku Jakuba Jarosza (25:18).
Reklama
Trzeci set, podobnie jak poprzedni, rozpoczął się od walki punkt za punkt (8:8). W kolejnych minutach utrzymywał się wynik remisowy (14:14). Dopiero wejście w pole serisowe Thibaulta Rossarda i seria kontrataków Rafała Buszka dały dwa „oczka” przewagi rzeszowianom (16:14). Systematycznie rosło prowadzenie Asseco Resovii. Pewnie swoje akcje kończyli Jakub Jarosz i Bartłomiej Lemański (20:16), proste błędy popełniali z kolei katowiczanie. Ostatnie piłki spotkania należały do zespołu Asseco Resovii, który pewnie wygrał 3:0.

Drugie spotkanie rozegrane zostanie w hali Szopienice, 6 kwietnia o godz. 20:30. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się w stolicy Podkarpacia.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstanie aplikacja "klimatyczna" dla mieszkańców Rzeszowa. W ramach nagrody

RZESZOW. Klimaton dla Rzeszowa. Zespół programistów stworzy aplikację pomagającą chronić mieszkańców przed zagrożeniami klimatycznymi.

Rzeszów

I LO w Rzeszowie będzie miało nową halę sportową

RZESZÓW. I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zyska nowe zaplecze sportowe. Na miejscu dotychczasowego obiektu powstanie hala z kilkoma boiskami, siłownią i salą treningową.

Rzeszów

Przebudują sieć oświetleniową przy Strzyżowskiej na os. Kotuli

RZESZÓW. Wzdłuż ulicy Strzyżowskiej na osiedlu Kotuli staną nowe latarnie LED. Miejski Zarząd Dróg szuka obecnie wykonawcy przebudowy sieci oświetleniowej.

Rzeszów

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu przy Lwowskiej. Jedyna taka na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie została oddana do użytku nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego dla dzieci. Przy Lwowskiej powstanie też Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Rzeszów

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Reklama