Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty w Bełchatowie

Dodano: 20.11.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. W środę o godz. 17.30 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają w Bełchatowie z PGE Skrą. Pojedynek, który w poprzednich latach elektryzował całą Polskę, wciąż budzi sporo emocji.

Przed laty mecze Asseco Resovii ze Skrą często decydowały o mistrzostwie, medalach, czy tym, kto o te medale zagra. W Bełchatowie jednak zazwyczaj wygrywali gospodarze. Rzeszowianie zwyciężali w hali rywala tylko cztery razy, tylko dwa razy w fazie zasadniczej.

Ostatni sezon nie był udany dla obu drużyn, które zajęły 6. i 7. miejsce. W tym sezonie chcą wrócić do walki o medale. Początek sezonu jednak lepszy ma Skra, która w tabeli ma 12 punktów, o 5 więcej niż rzeszowianie. Bełchatowianie przegrali tylko jeden mecz, nieoczekiwanie ulegając we własnej hali Cuprum Lubin 2:3. Asseco Resovia przegrała już cztery spotkania, wygrywając tylko dwa.
Reklama
W meczach tych drużyn w ostatnich latach pozycja w tabeli i ostatnie spotkania nie miały większego znaczenia. Oba zespoły potrafiły wspinać się na wyżyny swoich aktualnych umiejętności, by zwyciężyć w tym prestiżowym wciąż pojedynku.

„ My musimy zacząć grać lepiej, by dać satysfakcję naszym kibicom” – mówi Grzegorz Kosok, kapitan Asseco Resovii, który pamięta niesamowite mecze ze Skrą w play-off w latach 2012 i 2013.

Początek spotkania w Bełchatowie o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę otwarcie basenów ROSiR

RZESZÓW. Od soboty, 12 czerwca czynne będą baseny otwarte Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. ks. Jałowego 23a.

Rzeszów

Ruszają prace przy tworzeniu ośrodka dla chorych na Alzhaimera

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. 

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od piątku duże utrudnienia na ul. Wierzbowej

RZESZÓW. Od piątku 11 czerwca na ul. Wierzbowej prowadzona będzie przebudowa kanalizacji deszczowej oraz sieci gazowej. W związku z pracami przez kilka dni będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę PCLA złożony

RZESZÓW. Został złożony wniosek o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Inwestycja będzie dofinansowana z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Rzeszów

Samorządowcy z całej Polski przyjadą dziś do Rzeszowa

RZESZÓW. Na zaproszenie Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, do stolicy Podkarpacia przyjedzie dziś kilkudziesięciu samorządowców z całej Polski, aby wesprzeć go na ostatniej prostej w kampanii prezydenckiej.  

Rzeszów

Debaty wyborcze. Dziś w Radiu Rzeszów, jutro w G2A Arena

RZESZÓW. Przed nami dwa kolejne, bezpośrednie starcia kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa.

Rzeszów

"Punkt widzenia" - nowy mural w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mural inspirowany twórczością Edwarda Janusza ozdobił Wiadukt Śląski. Dzieło powstało w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowerowy. Najbliższa akcja już 9 czerwca

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 9 czerwca.

Reklama