Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

Asseco Resovia Rzeszów z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Dodano: 07.11.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Po trzech porażkach przyszedł czas na chwile triumfu. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali we własnej hali BKS Visłę Bydgoszcz 3:0 w meczu 5. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został Nicholas Hoag.

Asseco Resovia od początku sezonu ma problemy z drobnymi urazami swoich siatkarzy. W środę, przeciwko Viśle Bydgoszcz rzeszowianie mieli do dyspozycji tylko dwóch środkowych bloku, Grzegorza Kosoka i Bartłomieja Krulickiego. Dodatkowo w ostatnim spotkaniu kostkę podkręcił Damian Schulz. Atakujący rzeszowian jednak znalazł się w składzie na środowy mecz.

W nieco okrojonym składzie Asseco Resovia radziła sobie całkiem nieźle. Co prawda początek pierwszego seta wyglądał podobnie jak wcześniejsze spotkania, ale z czasem gospodarze zaczęli się rozkręcać. Goście prowadzili już 10:7, a miejscowi mieli problemy głównie z kończeniem ataków.

Straty zdołali odrobić dość szybko, głównie dzięki skutecznej grze blokiem, a w końcówce odpalili też w innych elementach i wygrali inauguracyjną partię do 21.
Reklama
Wygrana pierwsza partia pozwoliła rzeszowianom grać na większym luzie, co szybko przełożyło się na wynik drugiego seta. Asseco Resovia od początku dyktowała warunki gry, systematycznie budując swoją przewagę. Przede wszystkim skończyły się problemy w ataku, gdzie skuteczność zaczęła przekraczać 60 procent. W efekcie szybko zrobiło się 2:0.

Nieco więcej emocji było w trzecim secie, gdzie bydgoszczanie nawet na chwilę zyskali kilkupunktową przewagę. Na szczęście nie na długo, bowiem dobra gra w kontrze, skuteczne ataki skrzydłowych i dobra dyspozycja w obronie pozwoliły odwrócić losy seta i Asseco Resovia po raz pierwszy w tym sezonie wygrała cały mecz, nie tracąc przy tym seta.

Sety: 25:21, 25:18, 25:22
Asseco Resovia: Komenda, Hoag, Kosok, Bartman, Marechal, Krulicki oraz Perry (libero), Shoji
Visła: Gil, Quiroga, Kalembka, Stern, Urbanowicz, Gałązka oraz Szymura (libero), Woch, Gryc, Cieślik, Lipiński, Bonisławski (libero)
MVP: Nicholas Hoag

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kładki rowerowe przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Czy uda się znaleźć wykonawcę?

RZESZÓW. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta inwestycja pn. „Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa ścieżek rowerowych na obiektach mostowych” została wyceniony na 7 mln zł z okresem realizacji do 2021 roku.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie 47-latka. Sprawą zajmują się rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 47-letniego mężczyzny przez kierującego bmw. 

Rzeszów

18 grudnia wystartuje w Rzeszowie wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. Znamy oficjalną datę rozpoczęcia funkcjonowania wypożyczalni samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing w stolicy innowacji.

Rzeszów

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zagra zaległe spotkanie w Sosnowcu

RZESZÓW. W czwartek o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają w Sosnowcu mecz z MKS-em Będzin. 

Rzeszów

Warsztaty świąteczne dla dzieci. W planach m.in. nauka tworzenia ozdabianych pierniczków

RZESZÓW. Świąteczne „Dzieciakowo” w CH Plaza Rzeszów odbędzie się w  15 grudnia b r. Warsztaty potrwają od godziny 15:00 do 18:00.

Rzeszów

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne

RZESZÓW, POLSKA. Na realizacje programu w 2020 roku w Polsce przeznaczono kwotę 400 mln zł.

Rzeszów

15 grudnia zmiana rozkładu jazdy dla przewozów regionalnych na Podkarpaciu

RZESZÓW. Z siatki połączeń na Podkarpaciu zniknie 8 połączeń.

Reklama