Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Asseco Resovia Rzeszów z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Po trzech porażkach przyszedł czas na chwile triumfu. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali we własnej hali BKS Visłę Bydgoszcz 3:0 w meczu 5. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został Nicholas Hoag.

Asseco Resovia od początku sezonu ma problemy z drobnymi urazami swoich siatkarzy. W środę, przeciwko Viśle Bydgoszcz rzeszowianie mieli do dyspozycji tylko dwóch środkowych bloku, Grzegorza Kosoka i Bartłomieja Krulickiego. Dodatkowo w ostatnim spotkaniu kostkę podkręcił Damian Schulz. Atakujący rzeszowian jednak znalazł się w składzie na środowy mecz.

W nieco okrojonym składzie Asseco Resovia radziła sobie całkiem nieźle. Co prawda początek pierwszego seta wyglądał podobnie jak wcześniejsze spotkania, ale z czasem gospodarze zaczęli się rozkręcać. Goście prowadzili już 10:7, a miejscowi mieli problemy głównie z kończeniem ataków.

Straty zdołali odrobić dość szybko, głównie dzięki skutecznej grze blokiem, a w końcówce odpalili też w innych elementach i wygrali inauguracyjną partię do 21.
Reklama
Wygrana pierwsza partia pozwoliła rzeszowianom grać na większym luzie, co szybko przełożyło się na wynik drugiego seta. Asseco Resovia od początku dyktowała warunki gry, systematycznie budując swoją przewagę. Przede wszystkim skończyły się problemy w ataku, gdzie skuteczność zaczęła przekraczać 60 procent. W efekcie szybko zrobiło się 2:0.

Nieco więcej emocji było w trzecim secie, gdzie bydgoszczanie nawet na chwilę zyskali kilkupunktową przewagę. Na szczęście nie na długo, bowiem dobra gra w kontrze, skuteczne ataki skrzydłowych i dobra dyspozycja w obronie pozwoliły odwrócić losy seta i Asseco Resovia po raz pierwszy w tym sezonie wygrała cały mecz, nie tracąc przy tym seta.

Sety: 25:21, 25:18, 25:22
Asseco Resovia: Komenda, Hoag, Kosok, Bartman, Marechal, Krulicki oraz Perry (libero), Shoji
Visła: Gil, Quiroga, Kalembka, Stern, Urbanowicz, Gałązka oraz Szymura (libero), Woch, Gryc, Cieślik, Lipiński, Bonisławski (libero)
MVP: Nicholas Hoag

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rushmoore pierwszym dystryktem przyjętym do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Dystrykt Rushmoore podobnie jak Rzeszów opiera się w dużej mierze na przemyśle lotniczym

Rzeszów

Nowy mural na budynku MPWiK. Autor informuje, że zmieni się prawdopodobnie pierwotna koncepcja

RZESZÓW. Warto dodać, że motywem przewodnim wszystkim prac ma być woda.

Rzeszów

Przy Galerii Rzeszów powstanie winda zewnętrzna

RZESZÓW. Radni bez szerszej dyskusji zaakceptowali projekt uchwały.

Rzeszów

Walka o wolność artystyczną w Teatrze Maska trwa. Ratusz wydał oświadczenie

RZESZÓW. Pomiędzy Teatrem Maska oraz Ratuszem trwa konflikt o spektakl #chybanieja. 

Rzeszów

Środki z Ministerstwa na remont hali Podpromie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego wyznaczono do 2021 roku.

Rzeszów

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Rzeszów

XI Targi Pracy WorkExpo

RZESZÓW. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w G2A ARENA.

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Reklama