Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Atak na 12-latkę na ul. Mikołajczyka. Policja zatrzymała sprawcę

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, jest już w rękach Policji. Do Sądu Rodzinnego trafi dziś wniosek o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu oraz m.in. zastosowanie środków tymczasowych, w tym m.in. umieszczenie chłopaka w schronisku dla nieletnich.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 listopada 2023 r.  około godz. 17:00 przy ul. Mikołajczyka na osiedlu Andersa w Rzeszowie. Nieznany sprawca zaatakował nożem 12-letnią dziewczynkę, która szła sama na zakupy. Napastnik zadał ofierze kilka ciosów w okolicach szyi i głowy.

Rannej dziewczynce udało się skontaktować telefonicznie ze swoją mamą, która po chwili zjawiła się na miejscu zdarzenia. Kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy i wezwała pomoc. 12-latka trafiła do szpitala.
Reklama
Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli intensywne działania mające na celu zatrzymanie sprawcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Wczoraj policjantom udało się go zatrzymać. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Rzeszowa. Młody mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Jak poinformował w dzisiejszym komunikacie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski, 16-latek podczas przesłuchania „odmówił odpowiedzi na pytanie o to czy przyznaje się do popełnienia czynów i odmówił składania wyjaśnień”.

Jeszcze dzisiaj do Sądu Rodzinnego trafi wniosek o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu, o zastosowanie środków tymczasowych, a przede wszystkim umieszczenie 16-latka w schronisku dla nieletnich. 

 
Źródło: KMP w Rzeszowie, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Rzeszów

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie. Bilet 60-minutowy zamiast 40-minutowego

RZESZÓW. Od czerwca br. w autobusach komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Dotychczasowy bilet 40-minutowy, zostanie zastąpiony biletem 60-minutowym.

Rzeszów

Wypadek na al. Sikorskiego. Samochód potrącił kobietę na hulajnodze

RZESZÓW. 39-letnia kobieta doznała obrażeń ciała i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Rzeszów

Bezpłatna opieka dla osób z niepełnosprawnościami w Rzeszowie. Są wolne miejsca w Donum Corde

RZESZÓW. Opiekunowie lub członkowie rodziny osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać z całodobowej opieki wytchnieniowej. Bliskim zajmą się na jakiś czas pracownicy ośrodka Donum Corde w Budach Głogowskich.

Rzeszów

W maju ruszają pokazy specjalne fontanny multimedialnej [HARMONOGRAM]

RZESZÓW.  W tym sezonie zaplanowano 10 pokazów specjalnych. Ponadto będę również pokazy codzienne.

Reklama