Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Atak na 12-latkę na ul. Mikołajczyka. Policja zatrzymała sprawcę

Dodano: 15.11.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, jest już w rękach Policji. Do Sądu Rodzinnego trafi dziś wniosek o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu oraz m.in. zastosowanie środków tymczasowych, w tym m.in. umieszczenie chłopaka w schronisku dla nieletnich.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 listopada 2023 r.  około godz. 17:00 przy ul. Mikołajczyka na osiedlu Andersa w Rzeszowie. Nieznany sprawca zaatakował nożem 12-letnią dziewczynkę, która szła sama na zakupy. Napastnik zadał ofierze kilka ciosów w okolicach szyi i głowy.

Rannej dziewczynce udało się skontaktować telefonicznie ze swoją mamą, która po chwili zjawiła się na miejscu zdarzenia. Kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy i wezwała pomoc. 12-latka trafiła do szpitala.
Reklama
Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli intensywne działania mające na celu zatrzymanie sprawcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Wczoraj policjantom udało się go zatrzymać. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Rzeszowa. Młody mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Jak poinformował w dzisiejszym komunikacie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski, 16-latek podczas przesłuchania „odmówił odpowiedzi na pytanie o to czy przyznaje się do popełnienia czynów i odmówił składania wyjaśnień”.

Jeszcze dzisiaj do Sądu Rodzinnego trafi wniosek o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu, o zastosowanie środków tymczasowych, a przede wszystkim umieszczenie 16-latka w schronisku dla nieletnich. 

 
Źródło: KMP w Rzeszowie, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rzeszów

Centrum Minecraft w Rzeszowie już działa

RZESZÓW. W czwartek odbyła się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft  w Rzeszowie. Miejsce, w którym popularna gra jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci, powstało w budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Można już głosować

RZESZÓW. Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Głosowanie potrwa do 8 października 2021 r. 

Reklama