Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Atakował kobiety w centrum Rzeszowa. Jedną z nich ranił nożem

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o atakowanie kobiet w centrum Rzeszowa. W ciągu 5 dni w parku przy ul. Pułaskiego zaatakował 4 kobiety. Jedną z nich ranił nożem. Mężczyzna już usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała, a prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o areszt tymczasowy.

O pierwszym ataku policjanci zostali poinformowani w ubiegłą środę po południu. Przechodząca przez park przy ul. Pułaskiego kobieta, została bez powodu uderzona w twarz przez nieznanego jej mężczyznę. Kobieta odniosła obrażenia i karetką została przewieziona do szpitala.

Tego samego dnia policjanci zostali poinformowani o kolejnym podobnym zdarzeniu, do którego doszło w tym samym rejonie. Jego okoliczności były podobne, nieznany mężczyzna uderzył w głowę przypadkowo napotkaną kobietę.

Ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu i funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Po kilku dniach w poniedziałek, ataki powtórzyły się, ponownie w parku przy ul. Pułaskiego. Wtedy również bez powodu zostały zaatakowane dwie inne kobiety, z których jedną napastnik zranił nożem w ramię. Na szczęście po opatrzeniu medycznym okazało się, że jej obrażenia są powierzchowne.
Reklama
Wyjaśniający sprawę policjanci podejrzewali, że za atakami stoi ten sam mężczyzna. Zebrane przez nich informacje pozwoliły wytypować podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa. We wtorek kryminalni zatrzymali go. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli również nóż, którym mógł posłużyć się w ataku na jedną z kobiet. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mu 4 zarzuty naruszenia czynności narządów ciała.

W czwartek nadzorujący postępowanie prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa skierował do sądu wniosek o zastosowania wobec 24-latka aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku i zastosował wobec 24-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Rzeszów

Miasto zachęca do udziału w loterii meldunkowej. Do wygrania cenne nagrody

RZESZÓW. Ruszyła loteria meldunkowa „Rzeszów to My”. W puli nagród o łącznej wartości ponad 105 tys. zł są m.in. laptopy i hulajnogi elektryczne. Nagroda główna to samochód marki Hyundai i20.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa dowiezie pasażerów na Lotniczy Piątek w Jasionce

RZESZÓW. W piątek, 8 października 2021 r. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię „OKL”, która dowiezie pasażerów na wydarzenie pn. Lotniczy Piątek. Przejazdy będą bezpłatne.

Rzeszów

Rzeszowska przychodnia ma nowoczesny rezonans. Jedyny taki w Polsce

RZESZÓW. Pracownia Rezonansu Magnetycznego ZOZ Nr 2 w Rzeszowie została wyposażona w nowoczesny rezonans magnetyczny - INGENIA AMBITION 1.5 X T. Jest to jedyne tego typu urządzenie w Polsce.

Rzeszów

Bezpłatna komunikacja miejska na mecz Polska - Niemcy na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Już jutro w Rzeszowie wielkie piłkarskie wydarzenie. Wszyscy kibice będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na os. Pobitno powstaje ogromny zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie realizuje dużą inwestycję na osiedlu Pobitno. Powstaje tam nowy zbiornik, który zwiększy zapasy wody pitnej dla mieszkańców Rzeszowa. Koszt inwestycji to blisko 24 mln...

Rzeszów

Jesienna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 11 do 15 października 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Reklama