Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Auchan Krasne wprowadza "ciche godziny" dla klientów ze spektrum autyzmu

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przyciemnione światła, brak muzyki i komunikatów, uprzywilejowana kasa. Hipermarket Auchan w Krasnem - wzorem sklepów tej marki w innych miastach - wprowadza tzw. „ciche godziny” dla klientów ze spektrum autyzmu.

Akcja pod nazwą "Godziny ciszy" skierowana jest do klientów ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi i ma ułatwić im dokonanie zakupów. W każdy wtorek, w godz. 15:00 – 17:00 na terenie hipermarketu zostanie przyciemnione oświetlenie, wyłączone zostaną telewizory, wyłączona muzyka oraz komunikaty. Dodatkowo wydzielona zostanie specjalna, uprzywilejowana kasa.

Podobne akcje odbywają się już w marketach Auchan, m.in. we Wrocławiu, Częstochowie czy Gdańsku.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Rzeszów

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 20 wykroczeń zakłócających płynność ruchu

RZESZÓW. Na wybranych skrzyżowaniach policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. wodnego placu zabaw

RZESZÓW. W konsultacjach udział wzięło 371 mieszkańców.

Rzeszów

Ratusz jest zainteresowany autobusami napędzanymi wodorem

RZESZÓW. Władze miasta wybierają się w podróż do Londynu.

Rzeszów

Rośliny kotewki zabezpieczone. Kolejny etap to transport sprzętu do odmulenia rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Trwają przygotowania do transportu sprzętu do odmulania rzeszowskiego zalewu. 

Rzeszów

Na os. Pobitno powstał nowy 18-kondygnacyjny budynek. Znajdzie się w nim 224 mieszkań [FOTO]

RZESZÓW. Na deweloperskiej mapie Rzeszowa pojawił się nowy, gotowy do zamieszkania kompleks budynków zlokalizowanych przy ul. Małopolskiej.

Rzeszów

Wikana Square coraz mocniej zaznacza swoją obecność w krajobrazie miasta [FOTO]

RZESZÓW. Nowe budynki znajdą się na ul. Lenartowicza pomiędzy halą Podpromie i ul. Bulwarową, tuż za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 17.

Rzeszów

Rekordowy sezon lotniska w Jasionce. 25 proc. wzrost liczby podróżnych

RZESZÓW. W trakcie tegorocznego sezonu wakacyjnego, największą popularnością cieszyły się loty do Turcji.

Reklama