Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Autobus Ciepła znów wyjechał na ulice Rzeszowa. Zatrzymuje się w 4 punktach

Dodano: 16.11.2024 r. / Redakcja

Fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Już po raz czwarty na rzeszowskie ulice wyjechał Autobus Ciepła. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Osoby potrzebujący mogą w nim otrzymać bezpłatnie ciepły posiłek.

- Serwowane dania są nie tylko gorące, ale pełnowartościowe, sycące i pyszne. Dla wielu osób - będących w kryzysie bezdomności oraz tych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej czy życiowej to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia, dlatego jest tak bardzo potrzebny – mówi Krystyna Stachowska, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

Autobus kursuje od 15 listopada 2024 r. do 15 marca 2025 r. w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 15.30. Zatrzymuje się w czterech punktach miasta, gdzie w następujących godzinach są wydawane posiłki:

- parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego - ul. Trembeckiego 3 w godz. 10.30 – 11.30,
- parking przy Kościele Matki Bożej Różańcowej - ul. Orla 17 w godz. 11.50 – 12.50,
- parking Podpromie w godz. 13.10 – 14.10,
- Park Papieski – parking od al. Armii Krajowej w godz. 14.30 – 15.30.

Oprócz tego kuchnia stała dla potrzebujących funkcjonuje od pon. - czw. w godz. 11 -13, pt. w godz. 10 – 13 przy Rzeszowskim Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta – ul. Styki 21.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Ruszył przetarg na opracowanie PFU

RZESZÓW. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 17 lipca. Latem tego roku wykonawca ma zostać wybrany.

Rzeszów

ZTM wymienia biletomaty w 20 autobusach

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie rozpoczął wymianę czytników w kilkudziesięciu biletomatach znajdujących się w autobusach.

Rzeszów

Miasto przyznało stypendia najzdolniejszym młodym artystom

RZESZÓW. 48 młodych artystów otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Rzeszowa w zakresie twórczości artystycznej. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Teatrze Maska.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W czwartek, 22 czerwca 2023 r., odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami osiedli Pobitno, Załęże i Wilkowyja.

Rzeszów

Sacheon nowym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Od piątku (16 czerwca) Rzeszów ma nowe miasto partnerskie - Sacheon z Korei Południowej. Podpisaniu umowy partnerskiej towarzyszyła konferencja dla przedsiębiorców „Doing Business with South Korea”.

Rzeszów

Zakończono przebudowę przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Od piątku (16.06) od godz. 18:00 kierowcy będą mogli już korzystać z przebudowanego przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej w Rzeszowie. Inwestycję udało się zakończyć szybciej niż pierwotnie zakładano.

Rzeszów

Zderzenie dwóch renault w Dynowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj tuż przed godz. 20:00. 

Rzeszów

Nowe lokalizacje przystanków na osiedlu Matysówka. Zmiany tras linii nr 5 i 18

RZESZÓW. Od soboty (17.06) w związku z zorganizowaniem nowej pętli autobusowej przy ul. Pienińskiej na osiedlu Matysówka oraz ustanowieniu dodatkowych przystanków zmianie ulegną trasy linii nr 5 i 18.

Reklama