Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

Autokar z kilkudziesięcioma pasażerami wypadł z ronda. 14 osób trafiło do szpitala

Dodano: 15.12.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Najprawdopodobniej zaśnięcie kierowcy było przyczyną niedzielnego wypadku na rondzie Kuronia w Rzeszowa. Autokar turystyczny przejechał przez rondo na wprost i wjechał na pas zieleni ulicy Rzecha. 14 pasażerów trafiło do szpitali.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 7:00. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, 34-letni obywatel Białorusi kierujący autokarem, jadąc drogą ekspresową S19 w stronę Rzeszowa, na rondzie Kuronia przejechał przez rondo na wprost i wjechał na pas zieleni od strony ulicy Rzecha.

Autobus docelowo miał udać się na Węgry. Podróżowało nim 47 obywateli Białorusi. W wyniku zdarzenia 14 z nich trafiło do szpitali.

Zarówno kierowca jak i jego zastępca (obywatel Polski) byli trzeźwi.

Pozostałym podróżnym, którzy nie ucierpieli w zdarzeniu zapewniono pomoc i opiekę biegłego tłumacza.

Według policji prawdopodobną przyczyną wypadku było zaśnięcie kierowcy.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

RZESZÓW. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom. 

Rzeszów

Będą podwyżki dla urzędników miejskich?

RZESZÓW. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta poruszony został temat podwyżek dla zarabiających najniższą krajową rzeszowskich pracowników samorządowych. Szczególną uwagę zwrócono na płace pracowników żłobków.

Rzeszów

Rzeszów z największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych. Prezydent: "chcemy podwyższać ten wskaźnik"

RZESZÓW. Według badań Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dotyczących terenów zieleni w największych polskich miastach, Rzeszów cechuje się największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy na Wszystkich Świętych?

RZESZÓW. ZTM uruchomi dziesięć specjalnych linii autobusowych. Większość połączeń będzie odbywać się co 20 minut.

Rzeszów

35 mln dla Rzeszowa w ramach Polskiego Ładu

RZESZÓW. Przebudowa ul. Warszawskiej oraz termomodernizacja budynków przedszkolnych i szkolnych to inwestycje, jakie powstaną za 35 mln zł, które Rzeszów otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Rzeszów

Rzeszowskie PSZOKi w piątki będą nieczynne

RZESZÓW. Od 1 listopada br. do 31 marca przyszłego roku Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą czynne we wtorki, czwartki i soboty.

Rzeszów

Będzie większe wsparcie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki?

RZESZÓW, Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. marszałka województwa podkarpackiego, dotycząca środków, jakie mają być przeznaczone na powstanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Reklama