Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Będą konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw? Zdecydują radni

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz chce przeprowadzić konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw. Ostateczna decyzja, czy w ogóle dojdzie do tego, jest zależna od opinii radnych miasta Rzeszowa.

Sprawa protestów mieszkańców w sprawie wodnego placu zabaw powraca. Tym razem o inwestycji mają zadecydować sami mieszkańcy. Zanim jednak do tego dojdzie, potrzebna jest zgoda radnych na przeprowadzenie konsultacji.

Zadanie mieszkańców os. Kotuli, po zaakceptowaniu projektu uchwały, wiązać się będzie z wyrażeniem opinii poprzez oznaczenie jednej z trzech opcji: „jestem za”; „jestem przeciw” oraz wstrzymuje się”.

Biorąc po uwagę dotychczasowe działania mieszkańców, możemy spodziewać się, że nawet jeżeli konsultację się odbędą, to inwestycja zostanie przeniesiona, gdyż jak wiadomo głównym jej problemem jest lokalizacja pomiędzy ul. Biecką i Odrzykońską.

„Przedsięwzięcie to będzie mieć wpływ na życie obywateli, stąd celowym jest wysłuchanie ich opinii na ten temat” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, który zostanie omówiony podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nową szkołę i przedszkole w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie najnowocześniejszej szkoły w Rzeszowie. Powstała przy ulicy Kwiatkowskiego i będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki.

Rzeszów

Już wkrótce na Podkarpacie trafi maszyna do drążenia tunelu na S19

RZESZÓW. Rozpoczyna się wielka operacja logistyczna związana z budową 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

W piątek zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca , Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zawieszeniu w piątek, 2 września części kursów.

Rzeszów

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Utrudnienia w ruchu, telebimy i specjalne autobusy dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Rzeszów

Zielone światło dla budowy nowoczesnego punktu zbiórki odpadów

RZESZÓW. Na osiedlu Zwięczyca ma powstać trzeci w mieście Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Miasto chce wyposażyć go w ścieżkę edukacyjną oraz punkt renowacji mebli.

Rzeszów

Kopiec Konfederatów Barskich z planem zagospodarowania przestrzennego

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Kopca Konfederatów Barskich. Plan obejmuje teren o powierzchni ponad 37 ha.

Rzeszów

W środę znakowanie rowerów

RZESZÓW. W środę, 31 sierpnia 2022 r. Straż Miejska w Rzeszowie przeprowadzi kolejną akcję znakowania rowerów.

Reklama