Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Będą konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw? Zdecydują radni

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz chce przeprowadzić konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw. Ostateczna decyzja, czy w ogóle dojdzie do tego, jest zależna od opinii radnych miasta Rzeszowa.

Sprawa protestów mieszkańców w sprawie wodnego placu zabaw powraca. Tym razem o inwestycji mają zadecydować sami mieszkańcy. Zanim jednak do tego dojdzie, potrzebna jest zgoda radnych na przeprowadzenie konsultacji.

Zadanie mieszkańców os. Kotuli, po zaakceptowaniu projektu uchwały, wiązać się będzie z wyrażeniem opinii poprzez oznaczenie jednej z trzech opcji: „jestem za”; „jestem przeciw” oraz wstrzymuje się”.

Biorąc po uwagę dotychczasowe działania mieszkańców, możemy spodziewać się, że nawet jeżeli konsultację się odbędą, to inwestycja zostanie przeniesiona, gdyż jak wiadomo głównym jej problemem jest lokalizacja pomiędzy ul. Biecką i Odrzykońską.

„Przedsięwzięcie to będzie mieć wpływ na życie obywateli, stąd celowym jest wysłuchanie ich opinii na ten temat” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, który zostanie omówiony podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście

RZESZÓW. Ogrody deszczowe, zielona wiata rowerowa i altana edukacyjna – to trzy mikroinnowacje zgłoszone przez mieszkańców Rzeszowa, które wybrano do realizacji w ramach kolejnej edycji programu „Rzeszów to MY”.

Rzeszów

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie

RZESZÓW. Najbliższa akcja znakowania rowerów odbędzie się 17 sierpnia. 

Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i 17sierpnia.

Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzie wiele atrakcji.

Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatywną

Rzeszów

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych dwóch tygodniach, na trzech rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzchni około 5,5 ara. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na...

Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Reklama