Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Będą rzadziej odbierać śmieci?

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Temat związany jest z frakcją metali i tworzyw sztucznych, papieru, odpadów bio oraz śmieciom niepodlegające segregacji. W obecnym czasie papier odbierany jest raz na trzy tygodnie, szkło – raz w miesiącu, metale i plastiki oraz papier – co drugi tydzień, natomiast odpady bio i niesegregowane – raz w tygodniu.

Zmiany, o których zadecydują radni, mają zacząć obowiązywać od  1 stycznia 2021 roku i wyglądają następująco: metal i plastik oraz papier – co trzy tygodnie, zaś szkło – bez zmian. Z kolei odpady bio od 1 kwietnia do 31 października będą odbierane raz w tygodniu, a od 1 listopada do 31 marca  co dwa tygodnie. Po odpady niesegregowane śmieciarka przyjedzie raz na 10 dni.



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Stephane Antiga rozpoczyna z "wysokiego C". Pożegnał dziewięć zawodniczek

RZESZÓW. Klub pożegnał się z Helene Rousseaux, Mają Tokarską, Barbarą Zakościelną, Petyą Barakovą, Agatą Sawicką, Dorotą Medyńską, Agnieszką Rabką, Kingą Hatalą, Evą Yanevą

Rzeszów

Ruszył kolejny przetarg na projekt rozbudowy ronda Pobitno

RZESZÓW. Zgodnie z wytycznymi, dokumentacja powinna być gotowa 31 maja 2020 roku.

Rzeszów

Uniwersytecki Szpital Kliniczny miałby powstać w Świlczy. Całkowity koszt inwestycji może wynieść 900 mln zł

RZESZÓW. Wzorem dla placówki miałyby być podobne ośrodki stworzone w Szwecji i Australii.

Rzeszów

Drzewo bzu czarnego z Rzeszowa z szansą na tytuł Drzewa Roku 2019

RZESZÓW. Laureat z Rzeszowa znajduje się przy ul. Grodzisko 5.

Rzeszów

18-latek ukrył narkotyki w bieliźnie. Mężczyzna posiadał przy sobie 49 gramów mefedronu

RZESZÓW. Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać narkotyki, uzyskali policjanci z komisariatu w Tyczynie.

Rzeszów

Rzeszów w wersji z Mincecrafta? 17 czerwca rusza Minecraft Demo Day

RZESZÓW. Już 17 czerwca uczniowie rzeszowskich szkół wezmą udział w warsztatach edukacyjnych Minecraft: Education Edition.

Reklama