Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Będzie kolejne „odkomarzanie”. Drugi zabieg zostanie przeprowadzony 16 i 17 lipca

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Cały proces „odkomarzania” będzie prowadzony za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie marki isuzu d max i obejmie m.in. obszar parków i obszarów nad Zalewem.

W dniach 16 lipca 2019 r. (od godz. 19) oraz 17 lipca 2019 r. (od godz. 19) przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy na terenach Gminy Miasto Rzeszów. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Zabieg zostanie wykonany przez profesjonalną firmę, przy zastosowaniu urządzeń fabrycznie przeznaczonych do zamgławiania i oprysku gwarantujących stałe stężenie preparatu cieczy roboczej oraz jednorodne rozprowadzenie środka, przy użyciu preparatów biobójczych przeznaczonych do zwalczania komarów i kleszczy znajdujących się w aktualnym Wykazie Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.
Reklama
Zabiegi dezynsekcji będą wykonywane za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie marki isuzu d max. Samochód będzie wyposażony w migające światło. Przy wykonywanym oprysku porządku pilnować będzie Straż Miejska.

W przypadku zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających przeprowadzenie zaplanowanego zabiegu, opryski zostaną przeprowadzone w terminie późniejszym, o czym mieszkańcy zostaną poinformowani.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulica Podleśna na os. Budziwój w Rzeszowie będzie rozbudowana

RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.

Rzeszów

Kolejne opaski życia dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. We wrześniu rozpocznie się kolejny nabór chętnych do otrzymania tzw. opaski życia, urządzenia elektronicznego w formie bransoletki, działającego podobnie jak telefon komórkowy.

Rzeszów

Giełda winyli i płyt CD w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W ofercie znajdszie się ponad 10 tys. sztuk płyt z muzyką z całego świata i rozmaitych gatunków.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Mieszka I [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. O jego przebudowę apelowali mieszkańcy os. Mieszka I. 

Rzeszów

Zabytkowe pojazdy na rzeszowskim Rynku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.

Rzeszów

Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.

Rzeszów

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. 

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Reklama