Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Będzie protest przeciwko budowie wieżowca przy ul. Podwisłocze. Organizatorem jest rada osiedla

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Protest przeciwko rozpoczęciu inwestycji odbędzie się 1 lutego br. Organizatorem wydarzenia jest Rada Osiedla Nowe Miasto.

15 stycznia informowaliśmy, że miasto wydało decyzje o warunkach zabudowy dla budynku, który miałby powstać na os. Nowe Miasto. Chodzi o teren przed Delikatesy Centrum na ul. Podwisłocze, gdzie obecnie znajduje się parking.

Dokumenty mówią o budynku mieszkalnym do wysokości 180 metrów. Nie mniej jednak teren, na którym planowany jest wieżowiec należy również do Spółdzielni Mieszkaniowej Nowe Miasto, zatem zanim inwestor otrzymałby pozwolenie na budowę, musiałby uzyskać zgodę od współwłaściciela terenu.

Przeciwko planowanej inwestycji wystąpiła rada Osiedla Nowe Miasto, która 1 lutego br. o godzinie 14.00 na parkingu przy Delikatesy Centrum zorganizuje protest. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne TUTAJ


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Game Over Cycles przenosi warsztat do Rzeszowa [FOTO]

RZESZÓW. Nowy warsztat jest zlokalizowany przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. 

Rzeszów

Trwają poszukiwania 15-latki z Rzeszowa

RZESZÓW. Nastolatka w poniedziałek, 21 stycznia 2019 roku, około godziny 19:30 wyszła z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Ul. Staroniwska będzie poszerzona

RZESZÓW. Ulica Staroniwska będzie wyremontowana w całości.

Rzeszów

Ile zapłacą klienci targowiska przy ul. Dworaka za korzystanie z miejsc parkingowych?

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczy nowo powstałych miejsc przy placu targowym.

Rzeszów

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

RZESZÓW. "To krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla policjantów z Trzebowniska

TRZEBOWNISKO. Radiowozy w codziennej służbie wykorzystywać będą dzielnicowi.

Rzeszów

Będzie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW.  Na budowę prawoskrętu Ratusz planuje przeznaczyć 674 tys. zł.

Rzeszów

23 stycznia bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W związku z wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie komunikacja miejska będzie darmowa. 

Reklama