Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Bez niespodzianek w meczu z Vervą Warszawa

Dodano: 27.02.2020 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Nie było niespodzianki w meczu 21. kolejki PlusLigi. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w hali Podpromie z liderem tabeli, Vervą Warszawa ORLEN Paliwa 1:3. MVP spotkania został Piotr Nowakowski.

Absolutnym faworytem meczu w Rzeszowie byli gracze Vervy, którzy w tym sezonie przegrali tylko dwa razy i przed tą kolejką byli liderem PlusLigi. Asseco Resovia natomiast znajduje się na przeciwległym biegunie tabeli, dlatego też niewielu liczyło na wyrównany mecz.

Rzeszowianie jednak nie poddali się przed spotkaniem i starali się postawić faworyzowanemu rywalowi. Po dobrej grze w ataku i w obronie, gospodarze prowadzili w pierwszej odsłonie. Gdy jednak w polu zagrywki pojawił się Bartosz Kwolek, to goście odskoczyli na kilka punktów. Atakujący Vervy, Artur Udrys nie miał jednak swojego dnia. Popełnił kilka błędów w ataku i znów miejscowi byli blisko rywali. Walczyli do końca, ale to jednak wicemistrzowie Polski wygrali inauguracyjną partię.

W drugiej na boisku pojawił się Belg Tomas Rousseaux, a w środkowej fazie seta na środku bloku zameldował się Damian Schulz. Przez cały to miejscowi prowadzili kilkoma punktami. W ataku świetnie spisywał się Zbigniew Bartman, a w bloku Marcin Komenda. Trzy jego punktowe bloki w końcówce partii dały wyrównanie w meczu. A seta atakiem z krótkiej skończył Damian Schulz.
Reklama
Również w trzecim secie długo trwała wyrównana walka. Niestety w jednym ustawieniu resoviacy stanęli i stracili kilka punktów z rzędu, co przeciwko tak mocnej drużynie jak Verva było już nie do odrobienia. W szeregach gości znakomicie spisywał się wprowadzony na boisko Belg Igor Grobelny, który w decydujących momentach skutecznie atakował z najtrudniejszych nawet piłek i zespół z Warszawy znów prowadził w meczu.

Czwarty set był już tylko formalnością, choć resoviacy zdołali jeszcze na chwilę zniwelować dość dużą stratę z początku partii. Goście jednak nawet na chwilę nie wypuścili z rąk kontroli nad setem i w efekcie pewnie wygrali ostatnią odsłonę i cały mecz 3:1.

Asseco Resovia: Komenda, Marechal, Kalembka, Bartman, Buszek, Krulicki oraz Perry (libero), Rousseaux, Hoag, Shoji, Mariański (libero), Schulz
Verva: Brizard, Kwolek, Wrona, Udrys, Tillie, Nowakowski oraz Wojtaszek (libero), Niemiec, Jaglarski, Grobelny, Kowalczyk.
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Reklama