Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Bezpieczny powrót do szkoły. Piknik edukacyjny w rzeszowskiej Plazie

Dodano:

fot. CH Plaza
fot. CH Plaza
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 2 września, w centrum handlowym Plaza Rzeszów odbędzie się piknik pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły z CH Plaza Rzeszów”. Tematem przewodnim wydarzenia będzie edukacja z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Relacje z imprezy będzie można usłyszeć podczas transmitowanej z placu przy Rzeszowskiej Plazie audycji Radia Biwak.

Pikniki pod hasłem „Powrót do szkoły z CH Plaza Rzeszów” organizowane są przez rzeszowskie Centrum od wielu lat i cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej. Najbliższe tego typu wydarzenie odbędzie się w sobotę, 2 września 2023 r. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 17:00.

Tym razem organizatorzy postanowili położyć większy nacisk na bezpieczeństwo i edukacje dzieci i młodzieży. Dlatego podczas pikniku „Bezpieczny powrót do szkoły” znajdzie się wiele atrakcji promujących właściwe zachowania w sytuacjach różnych zagrożeń. Uczestnicy imprezy będą mogli spotkać się z przedstawicielami Staży Pożarnej, Policji oraz Pogotowia Ratunkowego i zobaczyć sprzęt używany przez te służby. Odbędą się warsztaty z zasad prawidłowego ratowania życia i zdrowia, a w specjalnym edukacyjnym miasteczku ruchu drogowego będzie można poznać zasady panujące na drogach.
Reklama
Dla najmłodszych uczestników organizatorzy przewidzieli strefę gier, zabaw i warsztatów. Na placu przy Centrum stanie giga dmuchaniec, będzie także specjalna foto ścianka z nagrodami niespodziankami.
Podczas pikniku będzie można spotkać się z dziennikarzami prowadzącymi popularną wakacyjną audycję Polskiego Radia Rzeszów „Radio Biwak”. Audycja w sobotę 2 września 2023 r. od godziny 10:00 do 12:00 transmitowane będzie na żywo z placu przy rzeszowskiej Plazie.

Przez cały dzień podczas pikniku będzie można również zdobyć specjalne pojemniki na drugie śniadanie do szkoły. Aby otrzymać taki prezent, wystarczy zrobić zakupy w rzeszowskiej Plazie za min. 99 zł i zgłosić się z paragonem do specjalnie wyznaczonego punktu.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie

RZESZÓW. 49-letniemu mieszkańcowki powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

Rzeszów

Targi Ślubne Wedding Day już 23 października w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 8 października bilety można kupić w promocyjnej cenie.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt inwestycji to ponad 8,2 mln...

Rzeszów

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. W programie, m.in. koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i arteterapia.

Rzeszów

Pola Nadziei. Zasadzą żonkile w Parku Papieskim w szczytnym celu

RZESZÓW. To już 3. edycja akcji "Pola Nadziei" organizowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Rzeszów

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku

RZESZOW. W autobusie mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne 40+.

Rzeszów

Ul. Potockiego w Rzeszowie została przebudowana

RZESZÓW.  Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, wybudowany został szeroki na 2 m chodnik oraz kanalizacja deszczowa.

Reklama