Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Bezpłatna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie (harmonogram na maj)

Dodano: 07.05.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Rzeszów Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych pochodzących wyłącznie z gospodarstw domowych i niezwiązanych z działalnością gospodarczą.

Zbiórka przeprowadzona zostanie bezpłatnie dla mieszkańców miasta Rzeszowa w n/w godzinach w wyznaczonych terminach i punktach zbiórki.

Odpady niebezpieczne, które będą bezpłatnie przyjmowane od mieszkańców miasta Rzeszowa w ramach zbiórki to: świetlówki, zużyte baterie, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, kwasy i alkalia, środki chemiczne typu domowego, leki przeterminowane, pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne.

Wykaz punktów na terenie miasta Rzeszowa, w których odbierane będą przez firmę MPGK-Rzeszów Sp. z o.o. odpady niebezpieczne od mieszkańców Rzeszowa systemem obwoźnym:
 
 13-05-2019 (poniedziałek) godz. 
Parking za kościołem Saletynów 8.00-10.00 
Parking w rejonie ROSiR od strony ul. Pułaskiego 10.15-12.15
Parking za przychodnią zdrowia w rej. al. T. Rejtana 32 12.30-14.30
 14-05-2019 (wtorek)  
W rejonie skrzyżowania ul. Cichej i ul. Zielonej 8.00-10.00 
Parking w rejonie kościoła w Słocinie i ul. Paderewskiego 10.15-12.15
Parking w rejonie remizy strażackiej i ul. Robotniczej  12.30-14.30
 15-05-2019 (środa)  
Parking w rejonie Supermarketu SPAR i skrzyżowania ulic: Budziwojskiej i Podleśnej  8.00-10.00
Parking przed blokiem przy ul. Małopolskiej 2  10.20-12.20 
Parking w rejonie kościoła w Załężu i ul. ks. J. Stączka 12.30-14.30
 16-05-2019 (czwartek)  
Parking naprzeciwko bloku nr 9 przy ul. Zbyszewskiego  8.00-10.00 
Parking w rejonie sklepu Merkury i ul. Broniewskiego  10.15-12.15 
W rejonie pętli autobusowej MPK i Zespołu Szkół AGR przy ul. Miłocińskiej  12.30-14.30  
 17-05-2019 (piątek)   
Parking w rejonie Zespołu Szkół nr 5 w Zwięczycy i ul. Beskidzkiej  8.00-10.00 
Parking przed Zespołem Szkół Nr 4 przy ul. Dębickiej 288  10.20-12.20 
Parking w rejonie OSP Bzianka przy ul. Św. Jakuba 1  12.30-14.30 
 20-05-2019 (poniedziałek)  
Parking przy ul. Matysowskiej w rejonie Rzeszowskiego Domu Kultury filia Matysówka  8.00-10.00 
Parking pomiędzy ul. Krajobrazową 10 i 12  10.20-12.20 
Parking przy ul. Myśliwskiej w rejonie Domu Ludowego w Miłocinie  12.30-14.30
 

 
Reklama
Przypominamy również, że wymienione odpady przyjmowane są w również w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy al. gen. Wł. Sikorskiego 428 i ul. Ciepłowniczej 11 we wtorki, czwartki i soboty w godzinach 10-18.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbliża się szósta edycja Kongresu 590

​RZESZÓW. Szósta edycja Kongresu 590 zagości na Podkarpaciu. W planach wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz debaty eksperckie.

Rzeszów

W nocy z soboty na niedzielę cofniemy zegarki

Znów czeka nas przestawianie zegarków. W związku ze zmianą czasu na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę cofniemy je o godzinę.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki w zalewie nad Wisłokiem. Policja ustala tożsamość

RZESZÓW. Policjanci i prokurator pracują na miejscu znalezienia ludzkich zwłok w rejonie zalewu nad Wisłokiem. Prawdopodobnie to ciało mężczyzny.

Rzeszów

20-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego piwnicy funkcjonariusze znaleźli ponad 50 g suszu marihuany.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

RZESZÓW. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom. 

Rzeszów

Będą podwyżki dla urzędników miejskich?

RZESZÓW. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta poruszony został temat podwyżek dla zarabiających najniższą krajową rzeszowskich pracowników samorządowych. Szczególną uwagę zwrócono na płace pracowników żłobków.

Rzeszów

Rzeszów z największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych. Prezydent: "chcemy podwyższać ten wskaźnik"

RZESZÓW. Według badań Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dotyczących terenów zieleni w największych polskich miastach, Rzeszów cechuje się największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych.

Reklama