Rzeszów - Niedziela, 07.12.2025
Reklama

Bezpłatne badania dla straszych mieszkańców Rzeszowa w ramch Senioraliów

Dodano: 03.09.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Starsi mieszkańcy Rzeszowa będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnych badań, porad i konsultacji medycznych w ramach Senioraliów Rzeszowskich.

Akcja pod hasłem „Zdrowie w Twoich rękach – Profilaktyka dla Seniorów” odbędzie się w poniedziałek, 8 września 2025 r. na ul. 3 Maja w Rzeszowie. Rozstawione zostaną namioty oraz zaparkuje bus podmiotów profilaktyczno-zdrowotnych. Wydarzenie będzie organizowane w godzinach: 10:00 – 14:00 (osteobus w godz. 9:00 – 16:00).

Wszystkie zaplanowane badania, porady i konsultacje będą realizowane bezpłatnie.

Reklama

Poniżej lista podmiotów biorących udział w akcji oraz rodzaj badań i porad przez nie oferowanych:

  • Cogito Med - badania z zakresu osteoporozy - namiot, osteobus,

  • Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ - stoisko informacyjno-edukacyjne - namiot,

  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna - stoisko informacyjno-edukacyjne – namiot,

  • Centrum Fizjoterapii Paśko - badanie podometryczne stóp oraz konsultacje fizjoterapeutów oraz dietetyka – w Centrum Integracji Feniks,

  • Eureka Zespół Szkół - badania z zakresu podologii oraz masażu i fizjoterapii – namioty,

  • AMPLIFON - badania słuchu – w Centrum Integracji Feniks, stoisko informacyjno-edukacyjne – namiot,

  • Klub Rozwoju Cyfrowego - stoisko informacyjno-edukacyjne: możliwość zapisania się na zajęcia w grupach, indywidualne konsultacje z podstawy obsługi komputera, smartfonu i tabletu, pomoc w korzystaniu z e-usług publicznych: ePUAP-u, e-recepty, mObywatela Internetowego Konta Pacjenta; możliwość wyrobienia Ogólnopolskiej Karty Seniora – namiot,

  • NEUCA - badania EKG oraz samobadanie glukozy, oznaczanie poziomu witaminy D3 - bus Fundacji, konsultacje farmaceutyczne – w Centrum Integracji Feniks,
  • Centrum Medyczne Medyk - Klinika Małego Medyka - nauka udzielania pierwszej pomocy namioty, badanie wzroku na urządzeniu Visiosmart, analiza składu ciała i porady dietetyka. pomiar ciśnienia i glukozy, edukacja w zakresie profilaktyki – w Centrum Integracji Feniks,

  • Szpital Specjalistyczny Pro-Familia - działania edukacyjne, porady oraz badania w zakresie fizjoterapii, Recovery Pump - redukuje opuchliznę, zmęczenie, przyspiesza rehabilitację pourazową i pooperacyjną, poręczna i efektywna terapia kompresji aktywnej; Game Ready - zaawansowane urządzenie do terapii zimnem i kompresją, stosowane w rehabilitacji, leczeniu urazów i regeneracji, łączy w sobie chłodzenie i kompresję, aby zmniejszyć ból i obrzęk po urazach oraz przyspieszyć powrót do zdrowia – namiot,

  • Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Podkarpacki Oddział Wojewódzki - pomiary poziomu cukru we krwi, edukacja i materiały związane z profilaktyką i leczeniem cukrzycy – namiot,

  • Wojewódzki Zespół Specjalistyczny - wykonywanie badań podstawowych (poziom glukozy z palca, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar saturacji) przez pielęgniarkę; zachęcanie do aktywności fizycznej przez fizjoterapeutę; badanie ciśnienia ocznego aircare'm przez ortoptystkę; zachęcanie do zapisów do lekarza POZ oraz innych specjalistów – namiot,

  • Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne - stoisko informacyjne – namioty.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Rzeszów

5 grudnia startuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Trwają przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku. Wzorem ubiegłych lat, mieszkańcy i przyjezdni mogą liczyć na szereg atrakcji, w tym m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, koło młyńskie, karuzela, imprezy z DJ’em,...

Rzeszów

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Reklama