Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Bezpłatne badania wzroku w Podkarpackim NFZ

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. W czwartek, 12 grudnia wszyscy chętni będą mogli wykonać darmowe badanie wzroku w siedzibie podkarpackiego NFZ przy ul. Zamkowej 8 – bez skierowania i bez rejestracji. Badanie będą wykonywane w godz. 10:00 – 12:00.

Z danych przedstawionych przez NFZ wynika, że co trzeci Polak nie bada wzroku regularnie. Narodowy Fundusz Zdrowia podkreśla, że zaniedbanie badań może prowadzić do późnego wykrycia chorób, które czasami rozwijają się stopniowo i często bezobjawowo.

Warto zatem regularnie badać wzrok, dzięki czemu łatwiej jest zapobiec poważnym konsekwencjom w przyszłości.

Bezpłatne badania w siedzibie NFZ przy ul. Zamkowej 8 skierowane są przede wszystkim do osób z problemami diabetologicznymi. Jednak z badań będą mogli skorzystać wszyscy chętni. - Podczas zaplanowanego wydarzenia wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zrobić wstępny pomiar ostrości wzroku oraz wykonać podstawowy serwis okularów. Również te, które nie chorują na cukrzycę. Konsultacje będą prowadzić refrakcjonistki z salonu optycznego – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddział Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Podkarpacki NFZ przypomina również, że cyklicznie organizuje darmowe porady, konsultacje i badania. Informacje o wszystkich takich wydarzeniach można znaleźć w Kalendarzu Zdrowych Wydarzeń na stronie internetowej instytucji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

#JestemNaBecieNaCałymŚwiecie, czyli dwunasta edycja InternetBeta w wersji online

RZESZÓW. Choć rok 2020 zaskoczył wszystkich i pokrzyżował różne plany, w rozkładzie jazdy tegorocznych konferencji branżowych nie mogło zabraknąć Bety. 

Rzeszów

Kierował samochodem mając 4 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Świadkowie uniemożliwili jazdę 47-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który mając 4 promile alkoholu we krwi prowadził samochód. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rzeszów

Masz pomysł na innowacje w Rzeszowie? Zgłoś go do Urban Lab

RZESZÓW. Laboratorium miejskie zbiera pomysły na innowacje, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

InternetBeta 2020 online i bezpłatnie

RZESZÓW. W związku z obecną sytuacją, tegoroczna edycja konferencji InternetBeta odbędzie się w całości online, a udział w konferencji jest bezpłatny.

Rzeszów

Od 1 października większa strefa płatnego parkowania. Ruszyła sprzedaż abonamentów

RZESZÓW. Od 1 października w Rzeszowie zacznie funkcjonować szersza strefa płatnego parkowania, powiększona o osiedla 1000-lecia oraz Grota-Roweckiego.

Rzeszów

Startuje 3-dniowy festiwal piwa na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W dniach 11 - 13 września 2020 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych.

Rzeszów

Kradł buty i kosmetyki w jednej z galerii handlowych. Usłyszał 5 zarzutów

RZESZÓW. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa podejrzany o kradzieże w sklepach na terenie jednej z rzeszowskich galerii handlowych został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ORLEN Wyścig Narodów już w ten weekend w Rzeszowie. Będą duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. 16 drużyn pojawi się na starcie zawodów ORLEN Wyścig Narodów, które rozegrane zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z wyścigiem będą zamykane niektóre ulice.

Reklama