Rzeszów - Niedziela, 29.03.2026
Reklama

Bezpłatne warsztaty informatyczne dla osób powyżej 50 roku życia

Dodano: 04.07.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ogłasza nabór na warsztaty informatyczne w ramach projektu edukacji ekonomicznej „O finansach… w bibliotece” dla osób powyżej 50 roku życia.

Warsztaty będą dotyczyć różnorodnych zagadnień ekonomicznych i pozwolą uczestnikom stać się aktywnymi i świadomymi użytkownikami usług związanych z finansami poprzez poszerzenie swoich kompetencji z zakresu obsługi komputera oraz Internetu.

Te osoby, które zdecydują się do wzięcia udziału w warsztatach O finansach… w bibliotece będą miały możliwość wyboru tematu, z którego będzie przeprowadzone szkolenie:
  • Bank przez Internet
  • Bezpieczne finanse w sieci
  • Płatności bezgotówkowe
  • Zakupy przez Internet
  • Oszczędzanie i inwestowanie
  • Kredyt i pożyczka
  • Jak się dobrze ubezpieczyć?
  • Dziedziczenie
  • Zarabianie na emeryturze
  • Bank centralny.

Na warsztaty obowiązują zapisy: zgłoszenia przyjmowane są od 25 czerwca 2019 r. do wyczerpania miejsc. Warsztaty są bezpłatne, a o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt w sprawie zapisów: tel. 17 86 69 442, 17 86 69 443, 17 86 69 494, e-mail: biblioteka@wimbp.rzeszow.pl. Warsztaty odbędą się w pracowni szkoleniowej WiMBP w Rzeszowie, mieszczącym się przy ul. Dąbrowskiego 58a.
Reklama
Każdy z uczestników szkolenia na czas zajęć otrzyma do dyspozycji laptop. Projekt "O finansach... w bibliotece - 6. edycja" jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Terminy warsztatów: warsztaty dla 4 grup odbywać się będą w październiku i listopadzie 2019 roku, każdy uczestnik weźmie udział w 5-dniowych szkoleniach trwających 3 godzinny dziennie (ogółem 15 godzin szkoleń dla jednej grupy). Każda grupa liczyć będzie 15 osób (ogółem 60 osób), - grupa I i II – październik 2019 r.

GRUPA I – proponowane terminy:
  • 8.10.2019 r., godz. 16.00-19.15
  • 9.10.2019 r., godz. 16.00-19.15
  • 11.10.2019 r., godz. 16.00-19.15
  • 15.10.2019 r., godz. 16.00-19.15
  • 16.10.2019 r., godz. 16.00-19.15
 
GRUPA II – proponowane terminy:
 
  • 22.10.2019 r., godz. 11.30-14.45
  • 23.10.2019 r., godz. 11.30-14.45
  • 25.10.2019 r., godz. 11.30-14.45
  • 29.10.2019 r., godz. 11.30-14.45
  • 30.10.2019 r., godz. 11.30-14.45

Grupa III i IV – listopad 2019 r. - terminy do ustalenia.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Rzeszów

W rzeszowskim oddziale NFZ stanął samoobsługowy kiosk profilaktyczny

RZESZÓW.  Stanowisko ds. profilaktyki zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym można już wykonywać badania określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Rzeszów

Podwyżki dla miejskich urzędników

RZESZÓW. Od grudnia br. Ratusz wprowadza podwyżki dla najmniej zarabiających oraz najbardziej zaangażowanych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych.

Rzeszów

Jechał przez miasto ponad 140 km/h. Był pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. 143 km/h to prędkość bmw pędzącego wczoraj ulicą Sikorskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-letni kierowca auta był pod wpływem alkoholu, a samochód miał niesprawne hamulce.

Rzeszów

Fundacja Felineus znów walczy o "zwierzakobusa"

Do 16 grudnia można wesprzeć fundację Felineus w jej staraniach o otrzymanie  zwierzakobusa, specjalnego pojazdu do przewożenia chorych czworonogów. Wystarczy złotówka.

Reklama