Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Bezpłatne znakowanie rowerów w Rzeszowie. Na piątek brakuje już miejsc, są jeszcze na 22 maja

Dodano: 12.05.2026 r. / Redakcja

fot. Straż Miejska w Rzeszowie
fot. Straż Miejska w Rzeszowie

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Najbliższe znakowanie, na które są jeszcze wolne miejsca odbędzie się 22 maja w godz. 15-20 w Komendzie Straży Miejskiej przy ulicy Targowej 1. Wszystkie terminy na najbliższy piątek, 15 maja zostały już zarezerwowane.

Usługa znakowania jest bezpłatna, a sam proces przebiega szybko i bezpiecznie. Polega on na naniesieniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego na ramę roweru, co znacząco zwiększa szanse na jego odzyskanie w przypadku kradzieży. Przed znakowaniem, właściciel jednośladu powinien zadbać o przygotowanie ramy roweru, oczyszczając jej dolne części z kurzu, błota i innych zanieczyszczeń. Straż Miejska zachęca do wcześniejszych zapisów oraz zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej jednostki.

Kolejne znakowania rowerów zaplanowano na 5 oraz 26 czerwca.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Rzeszów

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Od lutego ważne zmiany w centrum Rzeszowa. Powiększy się strefa spacerowa

RZESZÓW. Ratusz wprowadza kolejne zmiany w Śródmieściu. Dzięki nim centrum miasta ma być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla spacerowiczów. Z jednych z najbardziej klimatycznych ulic znikną samochody.

Rzeszów

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Rzeszów

Podpisano porozumienie ws. budowy północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa

RZESZÓW. Dzisiaj w rzeszowskim ratuszu podpisano porozumienie dotyczące wspólnej realizacji północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa, przez Miasto i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dokument pozwala rozpocząć prace przygotowawcze dla nowej inwestycji. Obwodnica połączy...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W lutym odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu "Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedli Matysówka, Słocina i Zalesie.

Rzeszów

Nazistowska flaga w oknie jednego z bloków na Nowym Mieście. Zatrzymano 42-latka

RZESZÓW. 42-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem o propagowanie ustroju totalitarnego. 42-latek wywiesił w oknie nazistowską flagę. Zgodnie prawem, za ten czyn grozi mu do 3 lat...

Rzeszów

Rozpoczął się obrót „Karpatki” na S19 Rzeszów Południe - Babica. Zobacz FILM

RZESZÓW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie z operacji obracania tarczy maszyny TBM „Karpatki”, która drąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Płd. – Babica.

Reklama