Rzeszów - Poniedziałek, 22.09.2025
Reklama

Bezpłatny transport po Cmentarzu Wilkowyja ponownie dostępny

Dodano: 19.09.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W dniach 20 września, 4, 18 i 31 października oraz 2 i 8 listopada 2025 r. mieszkańcy będą mogli ponownie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja w Rzeszowie.

Inicjatywa, realizowana we współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, powstała w odpowiedzi na liczne prośby seniorów, zgłaszane podczas spotkań osiedlowych z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem.

Dotychczasowe kursy, organizowane wiosną, cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały bardzo dobrze przyjęte przez osoby starsze, które ze względu na ograniczoną mobilność często mają trudności w poruszaniu się po rozległym terenie nekropolii.

Transport będzie realizowany meleksami kursującymi pomiędzy wejściem głównym a wejściem dla pieszych.

Przewozy będą dostępne w godzinach 10:00–16:00, co około 15 minut.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Rzeszów

Kongres 590. Poruszono temat PKA i nowego ośrodka badawczo-rozwojowego

RZESZÓW. Jak zapowiedziano podczas Kongresu 590 linia kolejowa do Jasionki zostanie zmodernizowana do prędkości 120 km/h. 

Rzeszów

Policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich 16-latka kierująca motorowerem

RZESZÓW. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz stracą prawa jazdy. 

Reklama