Rzeszów - Środa, 01.07.2026
Reklama

Bezpłatny transport po Cmentarzu Wilkowyja ponownie dostępny

Dodano: 19.09.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W dniach 20 września, 4, 18 i 31 października oraz 2 i 8 listopada 2025 r. mieszkańcy będą mogli ponownie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja w Rzeszowie.

Inicjatywa, realizowana we współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, powstała w odpowiedzi na liczne prośby seniorów, zgłaszane podczas spotkań osiedlowych z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem.

Dotychczasowe kursy, organizowane wiosną, cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały bardzo dobrze przyjęte przez osoby starsze, które ze względu na ograniczoną mobilność często mają trudności w poruszaniu się po rozległym terenie nekropolii.

Transport będzie realizowany meleksami kursującymi pomiędzy wejściem głównym a wejściem dla pieszych.

Przewozy będą dostępne w godzinach 10:00–16:00, co około 15 minut.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Rzeszów

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

RZESZÓW. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Rzeszów

30 sierpnia rusza sprzedaż karnetów na mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W tym momencie ruszy I etap rezerwacji. Drugi, otwarty wystartuje 27 września.

Rzeszów

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

RZESZÓW. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Reklama