Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Ruszają zapisy

Dodano: 27.02.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W czwartek (27.02) rozpocznie się telefoniczna rejestracja na bezpłatne badania dla kobiet i mężczyzn w ramach Białej Soboty, która odbędzie się 1 marca 2025 r. w Podkarpackim Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Podczas Białej Soboty w USK w Rzeszowie, bezpłatnie, w uzasadnionych przypadkach, na podstawienie skierowania od lekarza udzielającego porad w tym dniu, zostaną wykonane badania między innymi: mammografia, USG piersi, RTG klatki piersiowej oraz badanie markera PSA.

W akcji wezmą również udział: Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie, Stowarzyszenie Onkologiczne Sanitas, a także kadra naukowa i studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Rzeszowskiego z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Psychologii: SKN Dietetyków, SKN Położnych, SKN Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych i SKN Ratownictwa Medycznego oraz z Wydziału Biotechnologii – SKN Biotechnologii BIO-TECH.

Aby uczestniczyć w Białej Sobocie, należy wcześniej zarejestrować się pod numerem telefonu 17 866 64 18, w godzinach od 09:00 do 11:00, w dniach od 27.02.2025 roku do 28.02.2025 roku, do wyczerpania miejsc.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Rzeszów

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. Będzie objazd

RZESZÓW. Od piątku do soboty całkowicie zamknięty będzie fragment ulicy Krzyżanowskiego w rejonie skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Wyznaczony zostanie objazd.

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy rzeszowskimi autobusami – ważne udogodnienie

RZESZÓW. Za pomocą Rzeszowskiej Karty Mieszkańca w aplikacji Rzeszów To MY 2.0 można aktywować bezpłatne przejazdy dla uczniów. Wystarczy wybrać nowy pakiet "Bezpłatne Przejazdy dla Ucznia" i wykonać kilka akcji, które wyświetlą...

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Reklama