Rzeszów - Poniedziałek, 21.07.2025
Reklama

Bieżnia tartanowa na Bulwarach będzie przedłużona

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dokumentacja projektowa bieżni będzie najprawdopodobniej gotowa w przyszłym roku. Długość wybudowanej ścieżki osiągnie wartość ok. 1200 m.

Pierwszą część bieżni tartanowej i ścieżki rowerowej otwarto na Bulwarach jeszcze w 2017 roku, już wtedy prezydent Rzeszowa mówił o tym, że plany miasta zakładają budowę pętli. Dodajmy, że aktualna długość ścieżki wynosi 500 m. Inwestycje zrealizowało Miejsce Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, a jej całkowity koszt wyniósł 780 tyś. zł.

„Planujemy na przełomie lutego i marca wyłonić wykonawcę na opracowanie dokumentacji i mamy gotową koncepcję” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Okazuje się, że w przyszłym roku władze miasta przystąpią do kolejnego etapu rozbudowy, gdyż w przyszłorocznym budżecie zarezerwowano 60 tys. zł na dokumentacje projektową. Całkowita długość ścieżki ma wynosić ok. 1200 metrów i będzie się łączyła z istniejącą już bieżnią tartanową.

„Ścieżka będzie tworzyć pętle. Zacznie się przy Lidlu, później skręci w stronę placu zabaw, przestrzeni do street workoutu i skręci w stronę Wisłoka, gdzie połączy się z istniejącą ścieżką” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. 

Rzeszów

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. 

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Reklama