Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Biuro Rady Miasta Rzeszowa przenosi się na ul. Bożniczą

Dodano: 18.02.2020 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Biuro Rady Miasta Rzeszowa zajmie miejsce Archiwum Państwowego. Radni zaczną w nim pracę najprawdopodobniej od kwietnia.

Polskie Radio Rzeszów, do którego należy willa przy al. Pod Kasztanami 8, gdzie aktualnie znajdowało się biuro, nie przedłuży umowy dzierżawy Radzie Miasta. Właściciel lokalu ma inne plany względem dotychczas wynajmowanego budynku.

Obecna umowa dzierżawy obowiązuje do końca marca. Pierwotnie planowano przenieść Biuro Rady Miasta Rzeszowa do pomieszczeń zajmowanych przez wydział inwestycji. Dzisiaj wiemy już, że nową lokalizacją jest kamienica przy ul. Bożniczej 2, tuż obok. ul. Mickiewicza, w której poprzednio znajdowało się Archiwum Państwowe.
Reklama
„Radni do nowego budynku mają się przenieść do końca marca. Radni będą zajmować część tego budynku. W tej chwili trwa przygotowanie pomieszczeń” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Zaznaczmy, że w Biurze Rady Miasta Rzeszowa odbywają się m.in. spotkania z mieszkańcami oraz posiedzenia komisji. Dodajmy również, że miesięczna cena wynajmu willi wynosiła ok. 9,5 tys. zł miesięcznie. Nowy budynek, który jest własnością wspólnoty żydowskiej, będzie wynajmowany, jednak jak dowiadujemy się w ratuszu, jego koszt będzie znacznie mniejszy.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

We wtorek otwarcie pasieki na dachu Galerii Rzeszów

RZESZÓW. To pierwsza pasieka w rzeszowskim śródmieściu, a zarazem pierwsza pasieka na dachu w naszym mieście.

Rzeszów

98 załóg zgłoszonych do Marma 29. Rajdu Rzeszowskiego

98 załóg - 82 z Polski, 13 ze Słowacji oraz po jednej z Finlandii, Czech i Węgier - znalazło się na opublikowanych w środę listach zgłoszeń do MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego, inauguracyjnej...

Rzeszów

Rozpoczyna się remont ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystko wskazuje na to, że lada moment rozpocznie się remont, który wiąże się z wyłączeniem z użytku dwóch pasów ruchu.

Rzeszów

Derby Rzeszowa o I ligę!

RZESZÓW. Po wtorkowych finałach baraży o I ligę piłkarską wiemy, że Rzeszów będzie miał swojego reprezentanta na zapleczu Ekstraklasy. Otwartym pozostaje pytanie: czy będzie to Stal Rzeszów czy Resovia?

Rzeszów

Prawie 1000 pytań wykonawców odnoście wykonania RCK

RZESZÓW. Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, które ma kosztować ponad 90 mln zł, ruszył w czerwcu br. 

Rzeszów

Okradł drogerie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Mężczyzna w lipcu okradł dwie drogerie. Jeden ze sklepów okradł dwukrotnie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska utworzyła specjalną grupę na Facebooku dla kandydatów na studia

RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. 

Rzeszów

Prawoskręt na ul. Słowackiego po raz... trzeci

RZESZÓW. To już trzecie podejście władz miasta do przetargu na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w kierunku ul. Szopena. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Reklama