Rzeszów - Czwartek, 01.01.2026
Reklama

Blisko 120 000 pasażerów – padł kolejny rekord na lotnisku w Jasionce

Dodano: 13.06.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Kolejny rekord na koncie podrzeszowskiego lotniska. W maju obsłużono prawie 120 tysięcy pasażerów – to o ponad 22 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

– Maj był dla nas wyjątkowo intensywny i satysfakcjonujący. Cieszymy się, że coraz więcej pasażerów wybiera Rzeszów-Jasionkę jako swoje lotnisko startowe lub docelowe. Liczymy na to, że kolejne miesiące będą równie udane – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

- Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a my mamy dla pasażerów wiele atrakcyjnych destynacji, które naprawdę warto zobaczyć - dodaje prezes Hamryszczak.

Aktualna oferta lotniska w Jasionce obejmuje regularne loty m.in. do Rzymu, Mediolanu, Alicante, Zadaru, Malty czy na Kretę. Z kolei w ramach kierunków czarterowych podróżni mogą wypocząć m.in. w Bułgarii, Czarnogórze, Albanii, Egipcie, Grecji, Hiszpanii, Maroku, Tunezji czy Turcji. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba pasażerów czarterowych wzrosła o ponad 30 proc.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Reklama