Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Blisko 120 000 pasażerów – padł kolejny rekord na lotnisku w Jasionce

Dodano: 13.06.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Kolejny rekord na koncie podrzeszowskiego lotniska. W maju obsłużono prawie 120 tysięcy pasażerów – to o ponad 22 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

– Maj był dla nas wyjątkowo intensywny i satysfakcjonujący. Cieszymy się, że coraz więcej pasażerów wybiera Rzeszów-Jasionkę jako swoje lotnisko startowe lub docelowe. Liczymy na to, że kolejne miesiące będą równie udane – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

- Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a my mamy dla pasażerów wiele atrakcyjnych destynacji, które naprawdę warto zobaczyć - dodaje prezes Hamryszczak.

Aktualna oferta lotniska w Jasionce obejmuje regularne loty m.in. do Rzymu, Mediolanu, Alicante, Zadaru, Malty czy na Kretę. Z kolei w ramach kierunków czarterowych podróżni mogą wypocząć m.in. w Bułgarii, Czarnogórze, Albanii, Egipcie, Grecji, Hiszpanii, Maroku, Tunezji czy Turcji. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba pasażerów czarterowych wzrosła o ponad 30 proc.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany 40-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Był poszukiwany listem gończym

RZESZÓW. Podczas kontroli drogowej zatrzymany został 40-letni kierowca jeepa. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że mężczyzna był poszukiwany za podobne przestępstwa.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Lenartowicza

RZESZÓW. Na części ulicy Lenartowicza wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Chodzi o odcinek od wysokości bloku przy Lenartowicza 41 do skrzyżowania z ul. Czackiego.

Rzeszów

Trwa zimowa akcja utrzymania dróg. Pługi i piaskarki wyjechały na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy drogowcy ruszyli do pracy wczorajszego popołudnia. Posypywarki posypywały solą i piaskiem główne ulice miasta, a także mniej uczęszczane drogi i chodniki. Akcja kontynuowana jest od dziś rana.

Rzeszów

Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty

​RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.

Rzeszów

„Rzeszów to My”. Kolejne nagrody za meldunek

RZESZÓW. W piątek w rzeszowskim ratuszu po raz drugi rozdano nagrody rozlosowane wśród uczestników loterii „Rzeszów to My”: laptop, hulajnogę elektryczną i smartwatch. Kolejne losowanie dodatkowe już 22 grudnia, a nagrodą główną...

Rzeszów

Rzeszów z inteligentnym systemem parkingowym. Aplikacja pomoże w znalezieniu wolnego miejsca

RZESZÓW. Rzeszów jako pierwsze polskie miasto wprowadza hybrydowy monitoring stanu wolnych miejsc parkingowych. Powstała także specjalna aplikacja dla mieszkańców. 

Rzeszów

Policyjne kontrole na buspasach w Rzeszowie. Posypały się mandaty

RZESZÓW. Policjanci drogówki rozpoczęli akcję „BUSpas dla uprawnionych”. Zwiększone zostały kontrole nieuprawnionych samochodów, poruszających się wydzielonymi pasami. Są już pierwsze mandaty.

Rzeszów

Kolejne trzy osoby oszukane metodą „na policjanta”. Policja przypomina: to zawsze dzwoni oszust

RZESZÓW. Trzy kolejne kobiety dały się oszukać metodą „na policjanta i prokuratora”. W dwóch przypadkach pieniądze zostały przekazane przestępcom, przelew wykonany przez trzecią z pokrzywdzonych udało się zablokować.

Reklama