Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Blisko 4 promile alkoholu i „małpki” w schowku. Kierowcy bmw grozi do 5 lat więzienia

Dodano: 08.05.2026 r. / Redakcja

Zatrzymanie pojanego kierowcy bmw / fot. KMP Rzeszów
Zatrzymanie pojanego kierowcy bmw / fot. KMP Rzeszów

BŁAŻOWA. Dynowscy policjanci zatrzymali 25-letni kierowcę bmw, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 3,74 promila. Podczas kontroli, w samochodzie ujawniono puste butelki po alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata pojazdu.

Sygnał o pijanym kierowcy wpłynął na numer 112 we wtorek około godz. 18:30. Świadek poinformował dyspozytora o bmw, którego kierowca zachowywał się w sposób budzący poważne wątpliwości co do jego trzeźwości. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z komisariatu w Dynowie.

Mundurowi szybko zlokalizowali pojazd. Za kierownicą zastali śpiącego mężczyznę. Z wnętrza auta wyraźnie czuć było alkohol, a obok kierowcy leżały puste butelki po napojach wysokoprocentowych.

Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek miał w organizmie 3,74 promila. Mężczyzna przyznał się, że pił alkohol i mimo to zdecydował się prowadzić.

W najbliższym czasie usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek pojazdu na rzecz Skarbu Państwa.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza sezon fontanny multimedialnej. Będą dwie nowości [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Po jesienno-zimowej przerwie wracają pokazy jednej z ciekawszych atrakcji Rzeszowa, czyli fontanny multimedialnej przy al. Lubomirskich. Pokaz inauguracyjny odbędzie się 4 maja o godz. 21:30. 

Rzeszów

Wybrano nowego przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Waldemar Szumny został nowym przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Deca, który pełnił tę funkcję trzykrotnie.

Rzeszów

Zmiany w rozkładach jazdy czterech linii MPK

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 maja zmianie ulegną rozkłady każdy czterech linii autobusowych: 6, 44, 47 i 57.

Rzeszów

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia.

Rzeszów

41-latek spowodował kolizję i odjechał. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Rzeszowa, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkek spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.

Rzeszów

10 wypadków, 44 kolizje. Rzeszowscy policjanci podsumowali "majówkę"

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki podsumowali działania „Majowy weekend”. W ciągu sześciu dni trwania akcji, mundurowi odnotowali 10 wypadków i 44 kolizje drogowe. Wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących.

Rzeszów

Podpisano umowę z wykonawcą PCLA. Ma być gotowe jesienią 2026 roku

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę z firmą Mirbud, która wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki za kwotę 194 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w październiku 2026 roku.

Rzeszów

Wielka impreza na rzeszowskim Rynku z okazji "Dnia osób z niepełnosprawnościami"

RZESZÓW. Barwny korowód, występy zespołów, warsztaty, zawody i wiele więcej atrakcji przygotowano z okazji tegorocznych obchodów „Dnia osób z niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie „For You”.

Reklama