Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

Blisko 4 promile alkoholu i „małpki” w schowku. Kierowcy bmw grozi do 5 lat więzienia

Dodano: 08.05.2026 r. / Redakcja

Zatrzymanie pojanego kierowcy bmw / fot. KMP Rzeszów
Zatrzymanie pojanego kierowcy bmw / fot. KMP Rzeszów

BŁAŻOWA. Dynowscy policjanci zatrzymali 25-letni kierowcę bmw, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 3,74 promila. Podczas kontroli, w samochodzie ujawniono puste butelki po alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata pojazdu.

Sygnał o pijanym kierowcy wpłynął na numer 112 we wtorek około godz. 18:30. Świadek poinformował dyspozytora o bmw, którego kierowca zachowywał się w sposób budzący poważne wątpliwości co do jego trzeźwości. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z komisariatu w Dynowie.

Mundurowi szybko zlokalizowali pojazd. Za kierownicą zastali śpiącego mężczyznę. Z wnętrza auta wyraźnie czuć było alkohol, a obok kierowcy leżały puste butelki po napojach wysokoprocentowych.

Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek miał w organizmie 3,74 promila. Mężczyzna przyznał się, że pił alkohol i mimo to zdecydował się prowadzić.

W najbliższym czasie usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek pojazdu na rzecz Skarbu Państwa.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Rzeszów

Nowe godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zmianie godzin otwarcia dwóch POP’ów na prośbę pasażerów.

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Rzeszów

Ul. Matysowska będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która zaprojektuje i rozbuduje ul. Matysowską na długości ponad 2,6 km.

Rzeszów

WSIiZ rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia

RZESZÓW. Pojawiło się sporo nowości, zarówno na ścieżkach polskojęzycznych, jak i angielskojęzycznych. Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną.

Rzeszów

Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił

RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.

Reklama