Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

Blisko 50 kolizji na drogach Rzeszowa i powiatu. Policja podsumowała weekend

Dodano: 24.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci odnotowali 48 kolizji na terenie miasta i powiatu. Doszło również do jednego wypadku. Mundurowi wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców – niechlubny rekordzista miała ponad 3 promile alkoholu.

Od piątku do niedzieli w stolicy Podkarpacia i w okolicach występowały intensywne opady śniegu. W wielu miejscach na drogach panowały trudne warunki. Jezdnie były śliskie. Padający nieustannie śnieg znacznie ograniczał widoczność, a zalegające na jezdniach błoto pośniegowe wydłużało drogę hamowania.

Reklama

W trakcie weekendu policjanci rzeszowskiej komendy odnotowali jeden wypadek, do którego doszło w piątek po godz. 17:00 w Stobiernej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca opla podczas wyjazdu z posesji, ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym volkswagenem. W wyniku zdarzenia, 45-letni kierowca volkswagena trafił do szpitala. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

W ciągu trzech dni mundurowi ujawnili czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 3,14 promila. To 40-letni kierowca suzuki. Mężczyzna został zatrzymany w Sokołowie Małopolskim przez świadków, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu suzuki. 40-latek który z miejsca zdarzenia zaczął oddalać się pieszo. Policjanci zatrzymali go chwilę później w rejonie dworca autobusowego. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wystawił trzy aukcje dla WOŚP

RZESZÓW. Wylicytować można m.in. żużlowy dzień z prezydentem Fijołkiem czy piłkę z autografem legendy polskiego futbolu.

Rzeszów

Bezpieczne ferie. Rzeszowscy policjanci uruchamiają stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Od poniedziałku, 29 stycznia do 9 lutego 2024 r. na parkingu przy hali Podpromie działał będzie stały punkt kontroli autokarów. Policjanci będą sprawdzali pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowe wycieczki.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze w 2024 r. spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Ile zapłacimy za parking podziemny przy dworcu PKP? Jest regulamin

RZESZÓW. Rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę dotyczącą regulaminu, jaki będzie obowiązywał w parkingu podziemnym Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Postój za pierwsze 15 minut będzie bezpłatny.

Rzeszów

Rusza kolejny etap budowy ul. Parkowej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

RZESZÓW. W tym roku ma zakończyć się drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin. Inwestycja jest realizowana w ramach „kontraktu”, który Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla jeszcze...

Rzeszów

Obok lotniska w Jasionce powstanie stacja benzynowa

RZESZÓW / JASIONKA. Orlen wybuduje stację benzynową w bezpośrednim sąsiedztwie terminala portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ruszyły już pierwsze prace projektowe. Inwestycja ma być gotowa w II poł. 2025 roku.

Rzeszów

Poranna kolizja na ul. Lwowskiej. Sprawczyni 2 godziny wcześniej zdała egzamin

RZESZÓW. 20-letnia mieszkanka Rzeszowa, zaledwie dwie godziny po zdanym egzaminie na prawo jazdy, spowodowała kolizję. Kobieta została ukarana mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Rzeszów

Poprawki na budowie RCK. Otwarcie placu dworcowego opóźnione

RZESZÓW. Poprawki na placu dworcowym oraz brak regulaminu parkingu podziemnego wstrzymały otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Reklama