Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Blisko 50 kolizji na drogach Rzeszowa i powiatu. Policja podsumowała weekend

Dodano: 24.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci odnotowali 48 kolizji na terenie miasta i powiatu. Doszło również do jednego wypadku. Mundurowi wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców – niechlubny rekordzista miała ponad 3 promile alkoholu.

Od piątku do niedzieli w stolicy Podkarpacia i w okolicach występowały intensywne opady śniegu. W wielu miejscach na drogach panowały trudne warunki. Jezdnie były śliskie. Padający nieustannie śnieg znacznie ograniczał widoczność, a zalegające na jezdniach błoto pośniegowe wydłużało drogę hamowania.

Reklama

W trakcie weekendu policjanci rzeszowskiej komendy odnotowali jeden wypadek, do którego doszło w piątek po godz. 17:00 w Stobiernej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca opla podczas wyjazdu z posesji, ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym volkswagenem. W wyniku zdarzenia, 45-letni kierowca volkswagena trafił do szpitala. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

W ciągu trzech dni mundurowi ujawnili czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 3,14 promila. To 40-letni kierowca suzuki. Mężczyzna został zatrzymany w Sokołowie Małopolskim przez świadków, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu suzuki. 40-latek który z miejsca zdarzenia zaczął oddalać się pieszo. Policjanci zatrzymali go chwilę później w rejonie dworca autobusowego. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu

RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła nowy rok akademicki

RZESZÓW. 9 października zainaugurowano 70 jubileuszowy rok akademicki na Politechnice Rzeszowskiej . Uroczystość odbyła się w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Rzeszów

Znamy listę projektów do głosowania w ramach RBO na 2021 rok

RZESZÓW. 93 zadania znalazły się na liście projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

Rzeszów

3-miesięczny areszt dla nożownika z Nowego Miasta

RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do...

Rzeszów

Sukces Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Kolegum Nauk Medycznych UR uzyskało certyfikat ośrodka referencyjnego ISPAD dla KNM UR.

Rzeszów

Ciało 57-latka na klatce w bloku przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. W jednym z bloków przy ul. Krakowskiej znaleziono ciało 57-letniego mieszkańca Rzeszowa. Lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci zatrzymali 36-letniego syna zmarłego.

Rzeszów

Nowe połącznie z Jasionki. Od listopada polecimy do Holandii

RZESZÓW. Nowy przewoźnik, Wizz Air wchodzi do Jasionki uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwsze loty już w listopadzie.

Rzeszów

"Żądamy zakończenia plandemii!". W sobotę manifestacja koronsceptyków w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się manifestacja pod hasłem „Obrony Wolności w Polsce.”.

Reklama